2019 Finnish BJJ Open’il osales 19 eestlast

-Liisi Vaht | Foto: Mariel Mõisavald/3D Treening

13.-14. aprillil toimusid Soomes brasiilia jiu-jitsu võistlused Finnish Open 2019. Soome lahtsitel meistrivõistlustel osales 19 eestlast. Suurima esinduse – 9 sportlast, pani välja 3D Treening.

Naiste eliitklassis (lillad, pruunid ja mustad vööd) võitis kaaluklassis kuni 64 kg hõbemedali Liisi Vaht (3D Treening). Avaringis vaba olnud Vaht võitis veerandfinaali sirge käelukuga ning poolfinaali punktidega 8:0. Finaalis tuli eestlannal vastu võtta kaotus (kraekägistus). Avatud kaalu võistlusel võitis Vaht kaheksandikfinaalis vibukägistusega, kuid seejärel kaotas veerandfinaali punktidega (0:0, 1 edu).

Meeste pruunide ja mustade vööde arvestuses võistles kaks eesltast. Martin Aedma (Function x jiu-jitsu) kaotas kuni 88,3 kilo kaaluvate meeste arvestuses veerandfinaalis kraekäegistusega. Kuni 82,3 kilo kaaluvate meeste arvestuses võistles Kristjan Mäe (GB Gym). Eestlane kaotas kaheksandikfinaalis tagant kägistusega.

Meeste lillade vööde arvestuses käis matil kaks eesltast – Tõll Simson (Function x jiu-jitsu) ja Taavi Vaigla (3D Treening), mõlemad kaaluklassis -82,3kg. Eelringis olid mõlemad eestlased vabad, kuid veerandfinaalis läksid vastamisi omavahel. Võidukalt väljus matšist Simson, kes võitis punktidega 7:0. Poolfinaalis tuli Simsonil vastu võtta kaotus (kägistus).

Siniste vööde arvestuses käis matil 7 eestlast. Tanel Veskus (-70 kg, Polar jiu-jitsu team) võitis avaringis walkoveriga, kuid kaotas kaheksandikfinaalis vibukägistusega. Simo-Ove Sülla (-70 kg, 3D Treening) võttis nii avaringis kui ka kaheksandikfinaalis punktidega võidud (mõlemad matšid 2:0), kuid kaotas veerandfinaali 0:9. Indrek Jaadla (82,3 kg, Võimla) võitis avaringis punktidega 2:0, kuid kaotas 1/16 finaalis sirge käelukuga. Siniste vööde avatud kaalu võistlusel kaotas Jaadla kolmnurk-kägistusega avaringis. Lauri Voog (-88,3 kg, Polar jiu-jitsu team) võitis avaringis sirge käelukuga, kuid kaheksandikfinaalis kaotas punktidega 2:5. Avatud kaalu võistlusel kaotas Voog avaringis tagant kägistusega. Asko Häusler (94,3 kg, 3D Treening) võttis avaringis punktidega 2:0 võidu, kaheksandikfinaalis tuli aga vastu võtta 0:11 kaotus. Avatud kaalu võistlusel võitis Häusler avaringis vastast walkoveriga, kuid 1/16 finaalis kaotas kraekägistusega. Gilbert Bergstein (+100,5 kg, 3D Treening) võitis avaringis kolmnurk-kägistusega, kuid seejärel kaotas veerandfinaalis kohtunike otsusega.  Kadi Külasalu (+69 kg, Võimla) võitis pronksmedali, kaheksandikfinaalis alistas eestlanna vastase sirge käelukuga, veerandfinaalis võitis punktidega (0:0, 2 edu), kuid poolfinaalis tuli vastu võtta kaotus kolmnurk-kägistusega. Avatud kaalu võistlusel oli Külasalu avaringis vaba, kuid seejärel kaheksandikfinaalis kaotas punktidega 0:4.

Meeste valgete vööde arvestuses käis matil kaks eestlast. Freddy Saunanen (-76 kg, 3D Treening) kaotas avaringis punktidega 0:2, punktidega kaotus tuli eestlasel vastu võtta ka avatud kaalu turniiri avamatšis (0:9). Jaan Olev (-76 kg, Võimla) võitis avaringis punktidega 10:0, kaheksandikfinaalis alistas eestlane vastase sirge käelukuga, kuid veerandfinaalis tuli Olevil vastu võtta 2:7 kaotus.

Naiste valgete vööde arvestuses võistles 5 eestlannat. Hedwig Allika-Veskus (-58,5 kg, 3D Treening) kaotas avaringis tagant kägistusega. Birgit Kranich (-64 kg, Võimla) võitis pronksmedali, veerandfinaalis alistas Kranich vastase (americana), kuid poolfinaalis tuli vastu võtta 2:0 kaotus. Annika Kluge (-64 kg, 3D Treening) kaotas veerandfinaalis punktidega 10:0. Eelringis vaba olnud Laura Mallene (+69 kg, 3D Treening) võitis veerandfinaalis punktidega 4:0, kuid poolfinaalis kaotas 0:6. Avatud kaalu turniiri kaheksandikfinaalis võitis eestlanna vastast alistusega (americana), veerandfinaalis punktidega 7:3, kuid poolfinaalis kaotas kraekägistusega, tasuks kaks pronksmedalit. Samuti eelringis vaba olnud Kaisa Niidas (+69 kg, Connexn BJJ) kaotas veerandfinaalis vibukägistusega.

Vaata teisi Finnish BJJ Open 2019 tulemusi SIIT.