fbpx
Close

Artur Akavov kohtuniku otsusest tiitlimatšis Demetrius Andrade vastu: see oli absurd!

Avatar
-Artur Akavov ja Billy Joe Saunders | Foto: Reuters/Scanpix

Käimasoleval nädalal annab Viljandis trenne Eesti päritolu profipoksija Artur Akavov. Hetkel Pihkvas elav Akavov esindas aastatel 2006-2009 Eesti poksikoondist. Alates 2011. aastast profileiba teeniva Akavovi kontos on 19 võitu (8 KO) ja kolm kaotust.

Viljandisse trenne andma sattus Akavov sõbra kutsel. “Sõber Priit Viira kutsus mind nädalaks Viljandisse. Nädal on küll lühike aeg, kuid võtame läbi kõik asjad, tehnika, ÜKE, kotitöö ja sparringud. Minu eesmärk on näidata sportlastele erinevaid variante, kuidas tööd teha. Ei ole ühte kindlat asja, millele trenne andes keskendun, proovin läbi võtta kõik. Treeningud ei ole ainult edasijõudnutele, oodatud on ka algajad,” rääkis Akavov Fightsports24.ee portaalile.

“Mais veel puhkan ja juunis alustan laagritega, võib-olla lähen Ameerikasse treenima. Hetkel midagi kindlat ei ole, aga tahan sel aastal ühe suure matši teha USA-s. Kui Suurbritannia välja jätta, siis Euroopas ja Venemaal on suur probleem matše korraldavate promootoritega. Ameerikas on väga hea ja professionaalne poksisüsteem, iga nädal toimuvad üritused ja promootoritel on telelepingud ning poksijad on hästi tasustatud. Euroopas ei tee üritusekorraldajad koostööd televisiooniga, kui promootoril ei ole telelepingut tuleb raha sponsoritelt, aga sponsoreid jääb iga aastaga järjest vähemaks,” tunneb varasem WBO Euroopa meister muret Vana Maailma profipoksi tuleviku pärast.

Tänavu jaanuaris poksis Akavov WBO maailmameistritiitli nimel ameeriklase Demetrius Andradega. Kuulsas Madsison Square Gardenis toimunud matš lõppes vastuolulise TKO-ga 12. raundi lõpus. “Ma mõtlen, et kohtunik lõpetas matši, sest tegi kihlveokontoris panuseid. See oli absurd! Kohtunik ütles mulle: “sinu üks silm ei näe korralikult ning sinu tervis on mulle väga oluline.” 24 sekundit oli matši lõpuni ja ta ei lasknud mul lõpuni poksida. Paljud eksperdid kirjutasid ja avaldasid arvamust, et see otsus oli naeruväärne. Enne matši Andradega oli mul ainult 18 päeva aega valmistuda ning ma alustasin põhimõtteliselt nullist. Sellest viis päeva läks mul aklimatiseerumiseks USA-s, ma sain korralikult treenida 10 päeva Peterburis ja siis veel ühe nädala Ameerikas. Selline oli minu “suur” ettevalmistus tiitlimatšiks,” sõnas Akavov.

2016. aasta detsembris sai Akavov esimest korda võimaluse WBO maailmameistritiitli nimel poksida. “Enne matši (Billy Joe – toim.) Saundersiga oli mul kolm kuud aega valmistumiseks ja vorm oli väga hea. Pärast viimast raundi arvasin, et minimaalselt on tulemuseks viik, sest Saunders ei teinud midagi seal matšis. Eksperdid, kes kõrvalt vaatasid, ütlesid, et ma võitsin seitse raundi ja kaotasin viis. Kui kohtunikud oleksid viigi andnud, oleksin rahul olnud, aga tema oli toona maailmameister ja mina väljakutsuja. Kaotusest hoolimata läks mul seal väga hästi, tegin omale nime ja suured promootorid märkasid mind,” meenutas Akavov oma esimest võimalust WBO tiitel koju tuua.

Oma unelmate vastaseks nimetab Akavov pound-for-pound maailma esinumbri Saul ‘Canelo’ Alvarezi. “Iga keskkaalu poksija tahab kohtuda Canelo Alvareziga. Tema vastane teenib minimaalselt 4-5 miljonit dollarit matši eest. Alvarez on suurim täht keskkaalus. Hetkel ma treenin üksinda, mul ei ole Pihkvas treenerit. Selliselt treenides ma ei saa teha matši nii tugeva vastasega, oleks vaja head treenerit ja süsteemi, sellisel juhul oleksin aastaga valmis. Praegu kaotaksin igale poksijale, kes on maailmas top-5. Neid kõiki ümbritsevad väga head tiimid: arstid, psühholoogid, ÜKE treenerid ja tehnika treenerid. Mul on ainult sõber, kes on ka minu mänedzer ja treener, kes elab 300 km kaugusel Peterburis. Ma kohtun temaga tavaliselt 10 päeva enne matši, kui on aastas kaks matši, siis ma töötan treeneriga koos ainult 20 päeva aastas,” lisas Akavov, nentides, et praegustes tingimustes on maailma tippu jõudmine keeruline.

scroll to top
Inline
Inline