fbpx
Close

Daniel Cormier: olen läbi aegade parim raskekaalu vabavõitleja

Avatar
-Daniel Cormier | Foto: AP/Scanpix

Eesti aja järgi 18. augusti varahommikul toimub USA-s, Anaheimis UFC 241. Raskekaalu tiitlimatšis lähevad taaskordselt vastamisi Daniel Cormier (22-1-1) ja Stipe Miocic (18-3).

Samad mehed võitlesid esimest korda eelmise aasta juulis. Toona võitis esimese raundi nokaudiga Cormier. Varasema UFC poolraskekaalu meistri jaoks pole kõrgeim kaaluklass võõras. Vabavõitluskarjääri debüüdist 2009. aasta septembris kuni 2013. aasta oktoobrini võistles tänaseks 40-aastane ameeriklane raskekaalus, võites järjest 13 matši. Praeguseks hetkeks on Cormieril raskekaalus võite 15 ning pound-for-pound maailma parimaks võitlejaks olev endine tippmaadleja läheb vastu oma karjääri tõenäoliselt viimasele matšile.

“Tahan veelkorra võistelda. Mu eelmine matš Derrick Lewise vastu oli justkui teene UFC-le. Olin plaaninud lõpetada märtsis, enne oma 40. sünnipäeva, aga käisin seljaoperatsioonil ja sellepärast kuupäev nihkus. Arvasin, et võitlen Lesnariga, aga kuna seda ei juhtunud võlgnen ma re-matši Stipe Miocicile. Tahan veelkorra kõndida puuri – see on justkui narkotikum, sellepärast paljud ei oskagi õigel ajal karjäärile joont alla tõmmata, sest see on sõltuvust tekitav.

Ma lähen puuri, sest mul on võimalus taaskordselt võita meest, keda arvati olevat parim raskekaallane läbi aegade. Võit Miocic üle süvendab minu saavutuste nimekirja, ma olen selles kaaluklassis kaotuseta, kui ma võidan Miocicit ka teistkordselt, siis ma arvan, et peaksin ka olema kandidaat läbi aegade parima raskekaallase tiitlile. Kuigi ma arvan, et olen seda juba praegu. Ma võiksin võidelda uuesti ka Jon Jonesiga, aga selleks on vaja palju raha ja piisavalt aega, et ma saaks tagasi poolraskekaalu minna,” rääkis märtsis 40. sünnipäeva tähistanud Cormier.

scroll to top
Inline
Inline