fbpx
Close

Eelvaade | Bellator 222

Avatar
-Bellator MMA | Foto: AFP/Scanpix

Eesti aja järgi laupäeva hommikul toimub New Yorgis, Madison Square Gardenis vabavõitlussarja Bellator üritus. Võitlusõhtu peamatšis lähevad kergekeskkaalu Grand Prixi poolfinaalis vastamisi Rory MacDonald (20-5-1) ja Neiman Gracie (9-0).

Rory MacDonaldi näol on tegemist endise UFC staariga, kes oli 2015. aasta juulis osaline ühes läbi aegade võimsamas tiitlimatšis. Toona tuli Kanadast pärit võitlejat tunnistada Robbie Lawleri paremust, kuid UFC 189-l toimud fight valiti 2015. aasta parimaks MMA matšiks. Majanduslike erimeelsuste tõttu 2016. aastal UFC-st lahkunud MacDonald lõi pauguga Bellatori ukse lahti ning pärast võite Paul Daley ja Douglas Lima üle sai ta enda valdusesse promotsiooni kergekeskkaalu tiitli, mida omab tänaseni. Kui pärast tiitli võitmist võis veel üsangi kindalt öelda, et MacDonald kuulub kergekeskkaalu eliiti ning see, et UFC tal minna lasi oli suur viga, siis viimastel aastatel on 29-aastase kanadalase karjäär võtnud suuna allapoole.

Kõigepealt tegi Gegard Mousasi pooleteise raundiga selgeks, et “suurte poiste” sekka MacDonaldil asja pole, võites Bellatori keskkaalu tiitlimatši teise raundi tehnilise nokaudiga. Teine signaal tuli tänavu aprillis, kui kergekeskkaalu Grand Prixi veerandfinaal Jon Fitchi vastu lõppes palju küsimusi tekitanud viigiga. MacDonald sõnas matši järgses intervjuus, et pole kindel, kas temas on enam sama “tapjainstinkt” alles, mis ta maailma tippu viis. Resümee on maailma ühte tipptiimi – Tristari kuuluval MacDonaldil aga võimas, tema paremust on pidanud tunnistama sellised võitlejad nagu Nate Diaz, B.J. Penn, Tyron Woodely ja Demian Maia.

MacDonaldi laupäevase vastase Neiman Gracie karjäär vabavõitluses on tõusuteel. Nagu nimigi ütleb, on tegemist kuulsasse Gracide BJJ suguvõssa kuuluva võitlejaga, kelle üheksast võidust kaheksa on tulnud alistustega. MMA karjääri kaks esimest matši World Series of Fightingus pidanud Gracie liitus Bellatoriga 2015. aastal. 30-aastane brasiillane on jagamas ka Bellatori sarja rekordit alistustega saadud võitude arvestuses (6). Möödunud aasta detsembris toimunud kergekeskkaalu Grand Prixi veerandfinaalis alistas Gracie neljanda raundi tagant kägistusega Ed Ruthi. MacDonald-Gracie paari võitja finaalivastaseks on Douglas Lima (31-7), kes esmalt alistas tagant kägistusega Andrei Koreškovi ning seejärel nokauteeris Michael Page’i.

Võitlusõhtu teises peamatšis lähevad vastamisi “eilsed” UFC superstaarid, varasem poolraskekaalu meister Lyoto Machida (25-8) ja Chael Sonnen (31-16). Mõlemad mehed on juba üle 40 aasta vanad, kuid vanade teenete eest endiselt pildil. Peakaardil toimub veel ka kukk-kaalu tiitlimatš Darrion Caldwelli (C. 13-2) ja Kyoji Horiguchi (27-2) vahel. Main cardi avab eelkõige Conor Mcgregori sõbrana tuntust kogunud endise BJJ võitleja Dillion Danise (1-0) matš Max Humphrey (3-2) vastu. Bellator 222 eelkaardilt leiab teiste seas varasema lootust andva vabamaadleja Aaron Pico ja endise WBO naiste sulgkaalu profipoksi maailmameistri Heather Hardy. Võitlusõhtu algab Eesti aja järgi laupäeval 01.30, peakaart saab alguse 05.00 varahommikul.

scroll to top
Inline
Inline