fbpx
Close

Eelvaade | UFC 240: Holloway vs Edgar

Avatar
-Max Holloway | Foto: USA Today Sports/Scanpix

Eesti aja järgi pühapäeva varahommikul toimub Kanadas, Edmontonis UFC 240. Vabavõitlusürituse peamatšis lähevad puuri valitsev meeste sulgkaalu meister Max Holloway ja väljakutsujaks olev endine kergekaalu meister Frankie Edgar.

27-aastane Holloway on viimaste aastatega tõusnud selgeks sulgkaalu valitsejaks. Hawaiilt pärit Holloway on sulgkaalu tiitlimatšides suutnud kõik oma vastased nokauti lüüa, nii endise kergekaalu meistri Anthony Pettise, kahel korral sulgkaalu GOATi Jose Aldo ning viimati ka Brian Ortega. Ometi lõppes ameeriklase viis aastat ja 13 matši kestnud võitudeseeria, kui Dustin Poirier teda kergekaalu vahetiitlile peetud matšis kohtunike ühehäälse otsusega võitis. Pühapäeva hommikul saab Holloway tõestada, et kuni 65,8 kilo kaaluvate meeste arvestuses on tema maailmas number üks.

Holloway vastaseks on kogenud veteran Frankie Edgar. Pikki aastaid UFC kerge ja sulgkaalu tipus olnud 37-aastase ameeriklase jaoks on tegemist tõenäoliselt viimase võimalusega taas tiitlivööd omada. Tänu osavale manageritööle Ali Abdelazizi poolt ning varasematele teenetele titleshoti saanud Edgari record on muljetavaldav. Kolm võitu legendaarse B.J. Penni vastu ning kaks kergekaalu tiitli kaitsmist räägivad enda eest. Kas kogenud võitleja suudab vältida ringiroostet ja võidelda parimate päevade tasemel näeme pühapäeval – viimati käis New Jersy’st pärit võitleja puuris möödunud aasta aprillis, kui võitis Cub Swansoni kohtunike ühehäälse otsusega.

UFC 240 Countdown Holloway vs Edgar:

UFC 240 teises peamatšis läevad vastamisi varasem naiste sulgkaalu meister Cris Cyborg ja Felicia Spencer. 34-aastast Cyborgi peeti pikalt parimaks naisvabavõitlejaks, 13 aastat ja 20 matši kaotuseta olnud ning 17 nendest nokauti löönud brasiillanna võimas seeria sai otsa möödunud aasta detsembris. Kaasmaalane Amanda Nunes suutis kõigest 51 sekundiga ta nokauti lüüa. Kas Cyborgi päevad tipus on loetud või on oodata varasema UFC ja Invicta meistri uut tulemist?

UFC on vastase valikul järginud vana head lööja vs maadleja põhimõtet – Cyborgi vastaseks on BJJ must vöö ning seni kaotuseta olev Felicia Spencer. Profikarjääri kõik 7 matši võitnud ameeriklanna on viimased kolm vastast tagant kägistustega alistanud. Viimati pani 28-aastane Spencer tap’ima Megan Andersoni. Tänavu mais peetud matš oli ameeriklannale ka UFC debüüdiks, varasemad kuus matši pidas ta naiste vabavõitlusliigas Invicta.

UFC 240 Countdown Cyborg vs Spencer:

UFC 240 fightcard:

Meeste sulgkaal: Max Holloway (C. USA, 20-4) – Frankie Edgar (4. USA, 23-6-1).

Naiste sulgkaal: Cris Cyborg (BRA, 20-2) – Felicia Spencer (USA, 7-0).

Kergekeskkaal: Geoff Neal (USA, 11-2) – Niko Price (USA, 13-2-1).

Kergekaal: Oliver Aubin-Mercier (KAN, 11-4) – Arman Tsarukjan (ARM, 13-2).

Keskkaal: Marc-Andre Barriault (KAN, 11-2) – Krzysztof Jotko (POL, 20-4).

Naiste kärbeskaal: Alexis Davis (7. USA, 19-9) – Viviane Arajuo (BRA, 7-1).

Meeste sulgkaal: Hakeem Dawodu (KAN, 9-1-1) – Yoshinori Horie (JAP, 8-1).

Meeste sulgkaal: Gavin Tucker (KAN, 10-1) – Sung Woo Choi (KOR, 7-2).

Meeste kärbeskaal: Alexandre Pantoja (3. BRA, 21-3) – Deiveson Figureido (4. BRA, 15-1).

Naiste kärbeskaal: Gillian Robertson (KAN, 6-3) – Sarah Frota (BRA, 9-1).

Kergekeskkaal: Erik Koch (USA, 15-6) – Kyle Stewart (USA, 11-2).

Raskekaal: Tanner Boser (KAN, 16-5) – Ciacomo Lemos (BRA, 6-0).

UFC 240 saab Edmontonis alguse Eesti aja järgi 01.30 pühapäeva öösel. Peakaart (alates Barriault – Jotko) algab 05.00 varahommikul.

scroll to top
Inline
Inline