fbpx
Close

EELVAADE | UFC San Antonio: dos Anjos vs Edwards

Avatar
-Rafael dos Anjos | Foto: AFP/Scanpix

Eesti aja järgi pühapäeva varahommikul toimub USA-s, San Antonios UFC Fight Night. Maailma suurima vabavõitlusliiga ürituse peamatšis lähevad vastamisi kergekeskkaallased Rafael dos Anjos ja Leon Edwards.

Varasem UFC kergekaalu meister dos Anjos on pärast kergekeskkaalu liikumist teinud kuus matši, millest on võitnud neli. Viimati käis brasiillane puuris tänavu mais. Pärast kahte järjestikust kaotust Colby Covingtoni ja Kamaru Usmani vastu naasis 34-aastane brasiillane võitude lainele, kui alistas neljanda raundi käsi-kolmnurk kägistusega Kevin Lee. Kuni 77,1 kg kaalukategooria UFC rankingus hoiab dos Anjos hetkel 4. kohta.

Dos Anjose pühapäevaseks vastaseks on inglane Leon Edwards. 27-aastasel Edwards on võitnud seitse järjestikust matši, viimati pidi inglane kaotusekibedust tundma 2015. aasta detsembris, kui kaotas praegusele kergekeskkaalu meistrile Kamaru Usmanile kohtunike ühehäälse otsusega.

Hoolimata kaaluklassi ühest parimast win-streakist on Edwards viimasel ajal pigem olnud fännide naerualuseks. Viimati käis britt puuris tänavu märtsis, kui võitis kohtunike jagatud otsusega Gunnar Nelsoni. Pärast Londonis toimunud üritust läks Edwardsil ütlemiseks sama võitlusõhtu peamatšis võistlenud Jorge Masvidaliga. Intervjuud andnud ameeriklane kostitas vahele seganud Edwardsit selle peale paari löögiga näkku. Kergekeskkaalu rankingus hetkel 12. kohta hoidev Edwards saab pühapäeval võimaluse tõestada, et tegemist on rohkem tegude, kui jutumehega.

Vaata videot märtsis toimunud intsidendist:

Texases näeb ka kolme raskekaalu matši, co-main eventis võistlevad klassikalises lööja vs maadleja matšis Aleksei Oleinik ja Walt Harris. Oma kontos 45 võitu läbi alistuste omaval Oleinikul on all kaotus Alistair Overreemile. Harris nokauteeris viimati 50 sekundiga seni kaotuseta olnud Sergei Spivaki. Võistlustulle on minemas ka endine NFL-i superstaar Greg Hardy, kelle vastaseks on Juan Adams. Main cardi avab varasema raskekaalu meistri ja enim võite UFC raskekaalus omava Andrei Arlovski matš Ben Rothwelli vastu.

UFC San Antonio fightcard:

Kergekeskkaal: Rafael dos Anjos (4. BRA, 29-11) – Leon Edwards (12. GBR, 17-3).

Raskekaal: Aleksei Oleinik (9. RUS, 57-12-1) – Walt Harris (14. USA, 12-7-1).

Raskekaal: Greg Hardy (USA, 4-1) – Juan Adams (USA, 5-1).

Kergekaal: James Vick (15. USA, 13-3) – Dan Hooker (NZL, 18-7).

Kergekaal: Alexander Hernandez (13. USA, 10-2) – Francisco Trinaldo (BRA, 23-6).

Raskekaal: Andrei Arlovski (BLR, 27-18-2) – Ben Rothwell (USA, 36-11).

Meeste sulgkaal: Alex Caceres (USA, 14-12-1) – Steven Peterson (USA, 17-8).

Naiste kukk-kaal: Raquel Pennigton (6. USA, 9-7) – Irene Aldana (10. MEX, 10-4).

Poolraskekaal: Sam Alvey (USA, 33-12-1) – Klidson Abreu (BRA, 14-3).

Naiste kärbeskaal: Roxanne Modafferi (5. USA, 23-15) – Jennifer Maia (6. BRA, 16-5-1).

Meeste kukk-kaal: Ray Borg (USA, 11-4) – Gabriel Silva (BRA, 8-0).

Meeste kukk-kaal: Mario Bautista (USA, 6-1) – Jin Soo Son (KOR, 9-3).

Meeste kukk-kaal: Dominigo Pilarte (USA, 8-1) – Felipe Colares (BRA, 8-1).

Võitlusõhtu saab San Antonios alguse Eesti aja järgi pühapäeva öösel kell 01.00, main card alustab 04.00.

scroll to top
Inline
Inline