Eesti poksijad võistlesid Euroopa Mängudel

-Ainar Karlson (sinises) | Foto: Aleksandr Abrosimov

21.-30. juunini toimuvad Minskis Euroopa Mängude poksivõistlused, mis on ka ala tänavusteks Euroopa meistrivõistlusteks. Valgevene pealinnas toimuvatel võistlustel oli kohal ka Eesti olümpiapoksikoondis, ringis käis kuus sportlast.

Turniiri avapäeval läks ringi Eesti üks kuulsamaid poksijaid Ainar Karlson. Kuni 91 kilo kaaluvate meeste arvestuses poksinud Karlson võitis avaringis poolakat Tomasz Niedźwieckit kohtunike jagatud otusega 3:2. Kaheksandikfinaalis läks eestlane vastamisi kahe aasta taguse EM-i hõbedamehe Cheavon Clarke’iga Suurbritanniast ning pidi tunnistama briti 5:0 paremust. Clark oli võidukas ka veerandfinaalis ning poksib homses poolfinaalis valgevenalse Uladzislau Smiahlikaui vastu.

Kuni 52 kg kaaluklassis käis ringis Kirill Serikov, kes pidi kohe avaringis tunnistama itaallase Manuel Cappai 5:0 paremust. Londoni olümpial võistelnud Cappai jõudis samuti homsesse poolfinaali. Valeri Tšernoglaski võistles kuni 60 kiloste meeste arvestuses ning pidi avaringis tehnilise nokaudiga alla vanduma Edgaras Skurdelisele, leeduka teekonna lõpetas kaheksandikfinaalis venelane Gabil Mamedov.

Kuni 64 kg kaaluklassis käis ringis Semjon Karhanin. Eestlane pidi avaringis kohtunike jagatud otsusega 2:3 tunnistama valgevenelase Vazgen Safaryantsise paremust, kes järgmisest ringist edasi ei pääsenud. Pavel Kamanin võistles kaaluklassis -69 kg. Avaringis võitis eestlane Petar Draganovit Bulgaariast 3:2, kaheksandikfinaalis jäi Kamanin 0:5 alla Pat McCormackile. Inglane jõudis ka homsesse poolfinaali, kus läheb vastamisi Lorenzo Sotomayoriga Azerbaijanist.

Stiiven Aas poksis kuni 81 kilo kaaluvate meeste arvestuses ning pidi avaringis vastu võtma 2:3 kaotuse Andrei Chiriacovi vastu. Moldova poksija kaotas järgmises ringis 0:5 armeenlasele Gor Neresjanile. Lisaks poksijatele on Minskis ametis ka Eesti poksikohtunik Jakov Peterson.