fbpx
Close

Eesti sulgkaalu meister Madis Mäeste: hakkame valmistuma Euroopa meistrivõistlusteks

Avatar
Madis Mäeste | Foto: Fightsports24.ee

10. märtsil selgusid Tallinnas, 3D Treeningu saalis Eesti meistrid sportlikus vabavõitluses. Sulgkaalus (kuni 65,8 kg – toim.) kaitses edukalt tiitlit Madis Mäeste (MMAces, Pärnu). Poolfinaalis alistas Mäeste Robert Galkini (Võimla, Tartu) II raundi giljotiin-kägistusega.

Finaalis tuli Mäeste paremust tunnistada Allar Sool (TapaGym) kohtunike ühehäälse otsusega. 30-aastane pärnakas domineeris finaalmatši tugevate low-kick-idega ja krooniti kolmandat aastat järjest Eesti meistriks. Pärast võidukat matši jagas Mäeste oma mõtteid Fightsport24.ee-ga.

Kui raskelt kolmas järjestikune Eesti meistritiitel tuli?

Tunne on väga hea. Seekordne kuld oli kõige raskem. Ma olin pikalt eemal õlavigastusega ja tööl olin ka Norras. Treenimiseks jäigi ainult eelmine nädal. Finaalis oli tegelikult plaan maadlema minna ja võitlus maha viia, aga vastane oli maadluskontaktis tugev ja otsustasin püsti võidelda. Käisime detsembris Tais laagris ja seal kupatati mind pea ees vastu põrandat, rangluu liikus paigast ära korraks, siiamaani on muhk üleval.

Kuidas Tai laager oli, kas kuumus põhjamaa inimest ära ei “tapnud”?

Tai laager oli super. Kuumus ära ei tapnud, vaid tegi hoopis head. Väga mõnus oli.

Millise taktikaga läksid Robert Galkini vastu poolfinaalis?

Temale me läksime sellise “maha ja taha” plaaniga peale. Meile oli teada, et ta oli poksija varem olnud. Nooremate vastastega on see, et nad ei ole nii enesekindlad. Enesekindlus tuleb koos vanuse ja kogemusega, 25 ja peale siis tulevad juba enesekindlad mehed vastu. Vastasel võib nägu karm olla, aga ma tean, mis tema sees toimub. Mul omal on ka närv sees, ükskõik, kelle vastu ma lähen.

Madis Mäeste vs Robert Galkin | Foto: Mardo Männimägi

Oled juba 30 täis, kas oled mõelnud ka EM-il võistlemise peale?

Jah, see aasta on minek. (IMMAF-i Euroopa meistrivõistlused toimuvad tänavu 16.-22. juuni Roomas – toim.)

Kas olete tiimiga juba eeltööd ka teinud ja vaadanud, et kes võimalikud vastased olla võiksid?

Eeltööd veel teinud ei ole. Me otsustasime, et kuna ma nii kaua olen eemal olnud, siis teeme eestikad rahulikult ära ja proovime kaitsta oma klubitiitlit. Nüüd lähme koju ja puhkame paar päeva ning seejärel hakkame euroopakateks valmistuma ja tuleb täistamp peale.

scroll to top
Inline
Inline