EMV kergekeskkaalu meister Sergei Strinža: kuldmedal on mulle kui tänu selle eest, et treenisin, mitte ei maganud kodus

Sergei Strinža vs Genrich Mai | Foto: Mardo Männimägi

10. märtsil toimusid Tallinnas, 3D Treeningu saalis Eesti meistrivõistlused sportlikus vabavõitluses. Kergekeskkaalus (kuni 77,1kg) võitis kuldmedali Sergei Strinža (Tokon, Tallinn). Poolfinaalis alistas Strinža sirge käelukuga Genrich Mai (3D Treening). Finaalis pidi 23-aastase tallinnlase paremust tunnistama Martin Timberg (MMAces), Strinža võitis matši II raundi giljotiinkägistusega. Pärast võidukat finaali jagas värske Eesti meister oma muljeid Fightsports24.ee-le.

Kui kaua Sa MMA-ga tegelenud oled?

MMA-ga olen tegelenud kolm ja pool kuud. Enne seda käisin pikemat aega jõusaalis. Kui tulin Tokonisse olin suur nagu karu ja treener Juri Gribovski ütles, et nii küll ei kõlba. Seejärel hakkasin hoopis teistmoodi treenima. Hakkasin kõvasti jooksmas käima ja võtsin seitse kilo alla. Varasemalt olen ühe poksimatši pidanud, aga see oli väga ammu. Kaotasin selle matši ja ei tahtnud enam poksiga tegeleda. Meil on Tokonis selline hea atmosfäär, et ma tahan tulla trenni ja ka võistlema. Ma arvan, et nüüd ma jäängi siia (Tokonisse – toim.).

Lõpetasid varasemalt eestikatelt medaleid võitnud mehed, mida see Eesti meistritiitel Sulle tähendab?

Ma võtan seda kuldmedalit nagu tänu. Selle eest, et ma viitsisin teha trenni, mitte ei maganud kodus niisama.

Kuidas teie treeningud Tokonis välja näevad, millele enim rõhku panete?

Trennid on meil intensiivsed, me treenime viis-kuus korda nädalas. Kolm korda teeme Tokoni saalis ja kolm korda käime My Fitnessis jooksmas. Iga päev proovime trenni teha põhimõtteliselt. Meil sparringud on peaaegu iga trenn, rohkem me üritame maadelda. Maadlus on MMA-s väga oluline asi. Ma näen, et siin (Eesti meistrivõistlustel – toim.) enamus võitlejad pigem maadlevad, kui löövad. Meil trennide jaotus on selline, et 70% me teeme maadlust, 20% löögitehnikaid ja 10% on sellised intensiivsemad üldfüüsise treeningud.