fbpx
Close

EMV klubide karika saanud MMAces-i peatreener Henri Hiiemäe: tulemused näitavad, et oleme kõvasti tööd teinud

Avatar
MMAces | Foto: Mardo Männimägi

10. märtsil selgusid Tallinnas, 3D Treeningu saalis Eesti meistrid sportlikus vabavõitluses. Parima klubi karika võitis teist aastat järjest MMAces Pärnust. Fightsports24.ee püüdis kinni MMAces-i peatreeneri ja endise profivõitleja Henri Hiiemäe, et uurida millise hinnangu ta oma õpilastele annab ning millised on Pärnu vabavõitlejate tulevikuplaanid.

Kuidas MMAces spotlaste esitustega rahul oled?

Väga rahul olen, panime sel aasta välja 7 sportlast, kellest üks oli ka naisvõitleja. Me oleme kõvasti tööd teinud, et eestikatele suure võistkonnaga välja tulla. Eks tulemused näitavad ise, et oleme kõvasti pingutanud, saagiks saime viis esikohta ja kaks hõbedat ning parima klubi karika ka, mille üle oleme väga õnnelikud.

Kas kellegi esitus jäi ka eriliselt silma?

Jaa, Martin Timberg ja eilne poolfinaal Mario Kallase vastu. Pidasime Mario Kallast tugevaks konkurendiks ja ta sattuski loositahtel meile poolfinaalivastaseks. Timberg tõestas, et suudab kõvasti lüüa ja maadleb hästi ning võitsime matši  tehnilise nokaudiga kolmandas raundis.

Millest Martin Timbergil finaalis vajaka jäi? (Timberg kaotas Sergei Strinžale alistusega teises raundis – toim.)

Ta jäi natuke passiivseks ja eile natuke vigastas jalga ka. Korra matši käigus oli näha ka, et ta lõi selle jalaga ja vigastas seda uuesti. Pärast seda lööki tegi sellise lonkava liigutuse ja see võib-olla tõmbas motti alla. Sellesuhtes ei ole midagi öelda, see Tokoni poiss Sergei (Strinža – toim.) on tubli tööd teinud – tugev poiss.

Kuidas Vallo Kappaku matši hindad, päris hea andmine oli?

Jah, selline korralik poolraskekaalu sõda. Kartsime eelkõige Vallo võhma pärast, sest ta üleeile alles tuli Lõuna-Ameerika reisilt tagasi. Põdesime aklimatiseerumise pärast, see oli meie kõige suurem mure, aga saime hakkama. (Kappak võitis Andrei Grigorjevit kohtunike ühehäälse otsusega – toim.)

Mis sõnum raundide vahepeal Vallole läks?

Sõnum oli see, et mängime kompaktsemalt, Vallole meeldib lahtisemalt mängida ja lööke sinna vahetama ei jää, sest Grigorjev oli päris teravate käelöökidega. Lööme seeria ära ja liigume ära, distantsile tagasi. Vallo ise ajastas need maadluse kohad ilusti ära, püsisime peal ja domineerimisaeg jooksis kõik meie kasuks.

Henri Hiiemäe | Foto: Mardo Männimägi

Millise hinnangu Madis Mäeste matšile annad, millise plaaniga finaali Allar Soo vastu läksite?

Tegelikult oli plaan kiirelt matš maha viia ja mingisugust alistust otsida, sest nad on korra lukumaadluses võistelnud ja Madis on teda giljotiinkägistusega võitnud. Allar on südikas poiss ja Madis ütles ise ka peale matši, et ei läinud nii nagu me tahtsime, aga võtsime siiski võidu ära. Allar tegi ka tublit tööd, Madis tegi esimeses raundis ühe lolluse ka, kui pullis Allari omale mounti, see oli üks ohtlik koht meile, aga õnneks oli raundi lõpp. Allar ongi sellesuhtes pikk poiss ja teda ongi raske heita.

Madis Mäeste ise ütles, et nüüd on plaan Euroopa meistrivõistlustele minna.

Jah, seda oleme me juba tükk aega mõelnud, sest ta nüüd tuli kolmandat korda Eesti meistriks. Miks mitte minna Euroopasse ja ennast proovile panna. Eestlastest Kaupo ja Sten (Kaupo Kokamägi ja Sten Saaremäe – toim.) on seal käinud, seda asja lähemalt näinud ja sellest tasemest aimu saanud ning nad on öelnud, et vabalt võiks poisid minna ja võistelda seal.

Kas Madis on teie klubist ainuke, kellega sellist plaani peate või on kedagi veel?

Jah, praegu pigem ainuke. Tulevikus võib-olla juunioritega ka, kes siin tublilt võistelnud ja võitnud on. Ain Kivimägi ja Egert Messek eelkõige ja Martin Timberg muidugi ka, kes siin tõestas, et on ohtlik võitleja, aga nendega vaatame seda asja tulevikus.

Kui kauges tulevikus tiitlivõistlustele minek nende sportlaste puhul olla võiks?

Kui mitte see aasta, siis äkki järgmisel aastal. Ain ja Egert on veel juuniorid, miks mitte neid seal juuniorites proovile panna.

Kuidas teil seis majandusliku poole pealt on, kas see võib hakata piiranguid seadma?

Eks see ikka ole kulukas väljasõit, aga selle küsimusega tuleb lihtsalt aegsasti tegeleda ja vahendid leida. Tuleb minna kindlasti, sealt saab kogemusi ja näeb seda taset ning õpib suurvõistluste olustikku tundma. Siinkohal võikski öelda, et kui kellelgi on soovi toetada Eesti ning Pärnu võitlussporti, siis sponsorid on oodatud aitamaks meie mehi euroopakatele võistlema.

scroll to top
Inline
Inline