fbpx
Close

Englase treeneri Ott Tõnissaare muljed EMV-st: poisid suutsid oma hetke vormi ära realiseerida

Avatar
Spordiklubi Englas esindus Eesti meistrivõistlustel | Foto: Mardo Männimägi

10. märtsil selgusid Tallinnas, 3D Treeningu spordisaalis Eesti meistrid sportlikus vabavõitluses. Peamiselt noortest sportlastest koosneva esindusega oli väljas Spordiklubi Englas. Tartlaste saagiks jäi kolm kulda, kolm hõbedat, üks pronks ning teine koht klubide arvestuses. Fightsports24.ee vestles Englase MMA treeneri Ott Tõnissaarega, et uurida, millise hinnagu ta oma hoolealuste sooritustele annab. 

Kuidas oma poiste esitusega rahule jääd?

Hästi, poisid on ainult poolteist aastat trennis käinud ja see on neil alles teine hooaeg. Muidugi on palju tööd vaja teha, et päris tippu sihtida. Milleski nad järeleandmisi ei teinud. See vorm mille pealt nad siia võistlema tulid, selle nad suutsid ka ära realiseerida.

Kas keegi jäi eraldi millegi positiivsega silma ka?

Kõik jäid positiivselt silma. Daniel Sildva, kes tegi Ain Kivimäega matši. Ain läheb nüüd juunioritest täiskasvanutesse, Daniel sai nüüd paar päeva tagasi alles 16 aastaseks. Elu esimene matš talle, südikalt võideldud – väga hea.

Andreas Käärik, kes käib pigem harrastussportlase rütmis trennis kaotas kolmandas raundis ja see oli valus. Aga seda taset, mida ta trennis näitab suutis noormees ületada.

Kevin Ojaveer läks finaali korraliku vigastusega. Täna hommikul käis röntgenis, et kas jalaluu on katki või ei ole. Ei olnud luu katki ja ta võttis riski ning läks võistlema. Risk tasus ära ja Kevin võitis kohtunike ühehäälse otsusega.

Eile võistles Aksel Arna. Tema vastaseks oli Egert Messek, see matš oli neile juba kolmas või neljas, mis nad omavahel on pidanud. Senimaani on ta kõik kaotanud, aga minu, kui treeneri pilgu läbi ta liigub järjest lähemale Messekile. Vaatasin kohtunike hindamislehti ka ja esimese raundi võidu ta sai endale. Kuid teises raundis kaotas alistusega.

Sten Mägi püüdis eile Rasmus Tali anakonda-kägistusega kinni, kusjuures teistkordselt juba. Kui ühe korra püüad mehe kinni võib õnn olla, aga teistkordselt sama asi teha, seal peab midagi juba taga olema.

Tõnissaar juhendamas Kevin Ojaveeri | Foto: Mardo Männimägi

Selles matšis oli ka treeneri ja sportlase koostöö erenäide?

Seal oli ajastuses asi, ma hõikasin samal ajal, kui tema mõtles selle peale. Kõrvalt vaadates võis tunduda, et oli nii, aga tegelikult ta teab seda kohta juba. Täna nende matš Kaupoga läks nii nagu nende tasemevahe tänasel päeval on. Sten tegi omad asjad ära ja sai Kaupol (Kokamägi – toim.) kulmu ka veriseks. Kuus või seitse aastat treeninud Kaupole vastu saamiseks tuleb veel kõvasti tööd teha. Kaupo Kokamägi oli ka tubli, tegi oma asja ära. Seekord proovis lõpetuste peale mängida, mis on oluline, et ta seda võistlustingimustes teeks.

Kas ihusite ka klubikarika peale hammast?

Medaleid ja karikaid on ju tore kokku lugeda võistluste lõpus, aga treenerina on see, et ma lähen koju ja vaatan neid matšipilte. Mõni võis saada ilusat värvi medali, aga matšipildis mõned asjad võib-olla lagunesid. Teisalt mõni teine mees tegi oma elu pingutuse, aga vastane lihtsalt oli parem. Tuleb teha omad järeldused ja minna edasi.

See oli minu jaoks juba enne võistlust teada, et üldkarikas läheb Pärnusse. MMAces tuli hea ja kogenud tiimiga välja. Kui me oleksime super hästi õnnestunud ja kõik võitnud ning Pärnu omadel oleks kõik täiesti valesti läinud, siis meil oleks ehk šansse olnud tiimikarikas võita. Enne võistlusi meil seda mõtet üldse ei olnud, et me kindlasti peaks võitma selle klubikarika, meil on aega selleni. Poisid on noored ja peavad tööd tegema veel. Ma tahan näha, et me võidaks selle klubikarika läbi tugeva konkurentsi ja tugevate lahingute. Kui me tõstame karika pea kohale, et siis saaks öelda, et me tegime selle töö ära.

Praegu on ju kaalud erinevad. See, mis toimub meeste -77-s ja, mis konkurents on meeste -70-s, see on midagi muud, kui mõnes teises kaalus. Mitte, et ma tahaks kelleltki midagi ära võtta, kõik need, kes on kohale tulnud, kaasaarvatud need, kes olid üksi omas kaalus. Kui sportlane on trenni teinud ja valmistunud ning ta tuleb kohale ja teisi võistlejaid lihtsalt ei ole. Sel juhul on inetu öelda, et “sa ju olidki ainuke võistleja”, see ei ole sportlase süü.

Vaata Eesti mestrivõistluste matše SIIT.

 

scroll to top
Inline
Inline