fbpx
Close

INTERVJUU | Sergei Makejev: ma olen kõik Mike Tysoni matšid ära vaadanud

Avatar
-Sergei Makejev | Foto: Ain Liiva/Yakuza Fight

Lääne-Virumaa kickpoksi lipulaevaks on aastaid olnud Rakveres tegutsev Tugev Tahe. Hetkel võib klubi parimaks sportlaseks pidada Sergei Makejevit. 23-aastane Makejev on Eesti kickpoksi ringkondades omale juba nime teinud. Päästjana elatist teeniva võitleja profikontos on 10 võitu ja 10 kaotust. Hetkel väljateenitud puhkust nautiv Makejev leidis aega, et Fightsports24.ee-le põhjalik intervjuu anda.

Kuidas Sa leidsid võitlusspordi enda jaoks?

Kui olin 14-aastane, siis sõbraga mõtlesime, et võiks kuhugi trenni minna. Huvi kahevõitlusalade vastu on mul lapsest saadik. Tekkis võimalus minna Väike-Maarjasse maadlustrenni ning me sõbraga koos läksime. Kaks aastat käisin maadlustrennis, seejärel sain teada, et Rakveres tegutseb taipoksi klubi Tugev Tahe ning vahetasin ala. Ma isegi mäletan kuupäeva, 13 november 2011. oli mu esimene poksitrenn. Seal juba töö käis, väga huvitav oli kohe algusest peale. Võistlussportlastest treenisid seal juba Aap Vels ja Taur Guitor, siiski kohe alguses ma nendega koos treenima veel ei hakanud.

Millal Sa võistlemas hakkasid käima?

2013. aasta alguses, laias laastus aasta aega olin treeninud enne kui mind võistlema lubati. Mu esimene matš toimus Eesti lahtiste võitlusspordimängu raames. Vastaseks oli üks pikka kasvu pärnakas, matš oli raske aga võitsin. Olin haige ja langetasin natuke liiga palju kaalu ka, aga ei hakanud treenerile rääkima sellest. Sama aasta suvel juba võistlesin profireeglite järgi Narva-Jõesuus. Randa pandi poksiring püsti ja toimus selline üritus nagu East Beach Fest. Vastaseks oli üks kogenud narvakas, kellel oli juba pea 50 matši tol ajal, minu nelja amtöörmatši vastu. Niiöelda suurel üritusel võistlesin esimest korda Nr. 1 Fight Showl, pärnaka Kaijo Nurmsoo vastu, enda arvates võitsin tookord, kuid kohtunikud arvasid teistmoodi.

Mitu korda sa Yakuza Fightil võistlenud oled ja kuidas kodupubliku ees Rakveres võistelda on?

Rakveres on alati hea võistelda, publik aitab palju kaasa. Esimest korda võistlesin Yakuza Fight 2-el, kaotasin nelja mehe turniiri poolfinaalis Ott Remmerile. Teises poolfinaalis võistlesid üks lätlane ja Taur Guitor, Remmer võitis selle turniiri. Yakuza Fight 3 jäi mul vahele, sest olin kaitseväes. Kõik korrad, mil Yakuzal olen võistlenud, on toimunud nelja mehe turniiril, üks kord pean ära võitma selle!

Eelmine aasta Yakuza Fight 4 üritusel sain poolfinaalis vastaseks Lauri Suomela, kes on väga hea fighter. Ta on väga tehniline võitleja ja väga ebamugav vastane. Enamik Soome võitlejaid on hea taipoksi taustaga, samamoodi oli Lauri. Tal olid head jala ja põlvelöögid. Põlvega sain ühe löögi pihta, otse lõuga, nii, et pidin traumapunkti pärast õmblema minema. Oleksin seal matšis pidanud tähelepanelikum olema ja nii see kaotus tuli.

Sel aastal oli mu poolfinaali vastaseks noor hollandlane Don-Jelayo Soemotiko. Matš oli väga tasavägine. Proovisin ennast finaaliks hoida ja liikuda palju. See tuli nagu hästi välja, aga tagant järgi matši vaadates oleksin tahtnud kindlamalt võita seal, liiga tasavägine oli. Finaalivastane Damian Piskorz oli samuti noor, 20-aastane ja väga hea tehnikaga. Talle oleksin pidanud tugevamalt peale käima, et teda väsitada. Mingi hetk jäin aga liialt poolaka distantsi seisma, kus tal oli parem rünnata. Teises raundis lasin ühe löögi läbi ka ning ta sai nokdauni kirja sealt. Oleksin pidanud pressima rohkem ja tema rünnakuid maha suruma, talle sobis distantsilt töötamine. Kaotasin kohtunike otsusega.

-Sergei Makejev – Lauri Suomela | Foto: Ain Liiva/Yakuza Fight

Kuidas Yakuza Fight 5-eks valmistumine välja nägi?

Kaks kuud valmistusin, tegin kaks korda päevas trenni. Hommikuti tegin üldfüüsilist, õhtuti tehnikat. Käisin Narvas ja Tallinnas sparringutel. Sparrida sain Roman Zõbini, Hendrik Themase, Aleksander Biba, Andres Oitsari, Daniil Gaiduki ja Maikel Asturiga. Sparringpartnereid oli veel, aga kõik ei tule kohe meelde. Klubi Garant talvelaagris sain Maxim Vorovskiga ka poksida. Hommikuti harjutasime kombosid ja õhtuti toimusid sparringud. Vorovskil on väga hea reaktsioon, ta on väga täpne ja tehniline oma löökidega. Muidugi minu vastu ta ei poksinud kaugeltki täiega, aga tegemist on väga hea poksijaga, kes on kõiges hea.

The League kaheksa mehe turniiril võistles “varuvõistlejana” Ott Remmer, kas Sa oleksid võimaluse korral olnud valmis sellel üritusel võistlema?

Kindlasti oleksin! Ma ei tea täpselt mille järgi korraldajad seal võistlejaid valisid, aga kui mulle oleks pakutud, oleksin kindlasti vastu võtnud. Väga tasemel üritus oli! Ega selles kaalus väga palju variante Eestis ei olegi, ma olin just kõvasti treenimas ja heas vormis ning oleksin hea meelega seal võistelnud.

The League kaheksa mehe turniir toimus samas kaalus, kus Sina võistled (-71 kg), kuidas hindad võistlejate taset?

Väga kõva tase oli! Ühe õhtu jooksul kolm matši pidada on muljetavaldav. Leedukas Martynas Jasiunas jättis väga hea mulje, ta on mulle alati meeldinud. Hästi järsk ja terav võitleja.

Kui peaksid võrdlema Jasiunast ja poolakat Piskorzi, kellega viimati võistlesid, siis kumb oleks parem?

Jasiunas on kõvasti kogenum. Ta on juba lapsest saadik ringis olnud, isa on tema treener. Jasiunase kaal on ka tegelikult kõrgem, ma ei tea, kuidas ta isegi 71 kg peale sai. Nüüd hiljuti ta võistles Leedu meistrivõistlustel 81 kg kaalukategoorias ja võitis kulla. Kui need mehed omavahel kokku panna, siis ma arvan, et Jasiunas võidaks kindlasti.

Kas neil meestel oleks ainest ka kunagi Glorysse jõudmiseks?

Kindlasti oleks! Kui nad samamoodi töö tegemist jätkavad, siis kindlasti. Tahtmist peab ainult kõvasti olema.

Kui palju Sa Gloryt jälgid ja kes on Su lemmikud praegu ja ka varasemast ajast?

Ikka vahest vaatan ja suurematel matšidel hoian silma peal. Robin Van Roosmalen on lahe poksija, selline lühike, kiirete ja tugevate kombodega, tema meeldib. Kunagi mulle meeldis Gokhan Sakit vaadata, nüüd ta on UFC-s ja löödi nokauti hiljuti. Selliseid asju juhtub ja ei saa öelda kohe, et ta halb fighter oleks sellepärast. Mike Zambidis ja Gevorgi Petrosyan kindlasti. Petrosyan siiamaani võistleb ja on väga heas vormis, tundub selline mees olevat, kes ongi kogu aeg vormis.

Kas UFC-d ja profipoksi ka jälgid?

Vahest ikka jälgin, kui huvitavad matšid on. Jon Jones on lemmik, hästi tehniline võitleja. Anderson Silva meeldib ka. Mulle meeldivad sellised tehnilised ja täpsed võitlejad. Kui ma väiksem olin, vaatasin hästi palju Mike Tysoni ja Muhammad Ali videoid. Kunagi tõmbasin alla kõik Mike Tysoni matšid ja vaatasin järjest ära. Väga huvitav oli!

Kas Sa ise oled mõelnud kunagi klassikalises poksis võistlemise peale?

Ikka olen, seal on omad nüansid, mis on teistmoodi, kui kickpoksis. Peaks tegema sparringuid ja küsima poksitreenerite nõu ja arvamust, kas oleks mõtet minna ringi poksima. Praegu ma saaks veel amatöörides ka poksida.

Hetkel kickpoksis saab teha amatöör ja profimatše läbisegi, kas see Sinu hinnangul on pigem hea või halb?

Ei oskagi öelda, see on kahe otsaga asi. Enda seisukohalt, vahest on ju hea teha mõni amatöörmatš ka. Näiteks, kui pole pikalt ringis käinud. Profi ja amatöörmatšid on tegelikult väga erinevad. Amatöörides loeb palju kiirus, peab kiiresti ja palju lööma, aega on ka vähem. Profis peab tugevamalt lööma ja rõhku panema sellele, et vastast tugevalt tabada.

Kas Sinu viimane matš Eesti Muay Thai liigal oligi selle suunitlusega tehtud, et saaks enne ringis proovimas käia?

Jah, võib nii öelda küll. Ma olen varemgi nii teinud, et enne profimatši üks amatöörmatš ka, kui on õnnestunud. Oluline on, et ei tekiks väga pikka pausi sisse võistlemises. Viimasel Eesti Muay Thai liiga etapil oli mu vastaseks Robert Poštaritsa, Saku Taipoksiklubist. Surusin talle oma stiili peale, liikusin ja tegin petteid ja ta ei saanud oma plaani ellu viia.

Millise mulje Sulle Eesti Muay Thai liiga võistlus jättis?

Hea mulje, olen seal varemgi võistelnud. See on väga hea võistlus just alustavatele sportlastele. Matšid pannakse paika lisaks kaalule ka treeningkogemuse järgi. Hea, et sellised võistlused on olemas. Kusagil meistrivõistlustel võib tekkida olukord, kus keegi läheb esimest korda proovima ja vastaseks tuleb kohe kordades kogenum võitleja, nii ei ole eriti hea.

Kuidas Rakveres Villu Nurmoja käe all treenida on?

Hea, oleme Villuga nii kaua juba koos tööd teinud, et oleme harjunud üksteisega. Rakveres võiks muidugi rohkem tugevaid treeningkaaslaseid olla, kellega trenni teha ja areneda. Lääne-Virumaal üldselt tase ei ole eriti kõrge, tuleb Tallinnas käia treenimas.

-Villu Nurmoja juhendamas Sergei Makejevit | Foto: Ain Liiva/Yakuza Fight

Kas Sul on oma mänedžer, kes aitab Sind matšide leidmisega?

Ei ole ja sellest on suur puudus. Väga hea oleks, kui oleks selline inimene, kes aitaks matšide leidmise ja laagrite planeerimisega. Selline inimene, kes tunneks ja teaks asja. Sellest oleks suur abi ja aitaks asja professionaalsemalt teha. Tulemused oleksid kindlasti paremad, kui selline taustajõud oleks võtta. Praegu Villu aitab nende asjadega, millega ta oskab. Ma käin mujal ka treenimas ja kogemusi hankimas.

Millised Eesti klubid hetkel omavaid parimaid võitlejaid ja treeningtingimusi arenemiseks Sinu hinnangul?

Garant, Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia, Versuses on head tingimused ja treenerid. Narvas käib ka tugev töö, olen käinud kaks suve seal kahenädalastes laagrites. Trennid toimuvad kolm korda päevas ja julm andmine käib, soovitan teistelegi Narva trenni tegema minna.

Järgmisel The League-il pidi turniir toimuma kuni 77 kilo kaaluvate meeste arvestuses, kui Maikel Astur ja Hendrik Themas vastamisi läheksid, kumba Sina võitjaks pakuksid?

Eks turniiri puhul oleneb, kuidas eelnevad matšid on läinud ja kuidas vigastustega lood on. Minul eelistust nende matšiks ei ole. Arvan, et kuna Astur võitis nende eelmise matši, siis Themasel peaks olema kõva tahtmine revanš võtta.

Millised on tulevikuplaanid, kas on mingi võistlus juba paigas?

Üks üritusekorraldaja on ühendust võtnud, aga kuna kindel veel ei ole, siis täpsemalt rääkida ei tahaks.

scroll to top
Inline
Inline