fbpx
Close

Kaupo Kokamägi poolfinaali kaotusest: ise oleksin kindlasti jätkanud, uimaseks mind kordagi ei löödud

Avatar
-Kaupo Kokamägi pärast poolfinaali | Foto: Erakogu

18.-23. juunini toimuvad Roomas sportliku vabavõitluse Euroopa meistrivõistlused, kus Eestit oli esindamas kuus sportlast. Teist EM-i järjest teenis kergekaalus (-70,3 kg) medali välja Kaupo Kokamägi (Englas). Eelmise aasta hõbeda kõrvale tuli tänavu pronksine autasu.

Tänases poolfinaalis tuli Kokamäel vastu võtta kolmanda raundi tehnilise nokaudiga kaotus, venelaselt Salamat Isbulaevilt. “Vastane oli väga terav ja võttis ka maadluse hästi vastu. Plaanisimegi alguses pisut lüüa ja teda püstimaadlusega väsitada. Paraku venelane tabas hästi ja mina olin maadluses töntsim ja küünarliigese vigastus andis tunda, mis ei lubanud mitmeid liigutusi teha,” rääkis Kokamägi pärast poolfinaali portaalile Fightsports24.ee.

Kolmanda raundi keskel küllaltki tavalises püstivõitlus olukorras sekkus kohtunik ning lõpetas matši. “Kohtunik arvas, et olen liiga palju pihta saanud, eks kõrvalt tundusid need matsud võib-olla kõvemad. Ise oleksin kindlasti jätkanud, uimaseks mind kordagi ei löödud. Kahjuks sain mõlema silma kohale lõikehaavad, mis nägi halb välja,” lisas 29-aastane eestlane.

Kolmandat korda EM-il võistlenud Kokamägi IMMAF-i ja WMMAA organisatsioonide ühinemises suurt taseme tõusu oma kaaluklassis ei näe. “Sportlaste tase on minu arvates enamvähem sama, nüüd on sportlasi lihtsalt pisut rohkem. Samas minu kaalus on tabel alati enamvähem täis olnud, aga vähemate osalejatega kaalukategooriatele on ühinemine kindlasti rohkem mõjunud. Korraldusliku poole pealt on edasiminek tuntav. Registreerimine läks näiteks tunduvalt sujuvamalt kui varem. Kui toetajaid leidub ja tervis lubab, siis tahaksin see aasta veel MM-ile ka jõuda,” võttis teise tiitlivõistluste medali võitnud Kokamägi tänavuse EM-i kokku.

scroll to top
Inline
Inline