fbpx
Close

Kikkpoksija Hendrik Themas räägib intermittent fasting’ust

Avatar

Toitumise kohta on küsimusi igal inimesel. Mida süüa? Kui palju süüa? Millal süüa? Sama palju kui küsimusi, on ka vastuseid, sest ühele sobib üks ja teisele teine. Kikkpoksija Hendrik Themas on enda jaoks avastanud intermittent fasting’u. Rääkisime Hendrikuga lähemalt, milline on tema kogemus.

Mis on intermittent fasting?

Intermittent fasting on vahelduv paast ehk vahelduvalt toitud või siis paastud. Laias laastus on ööpäevas aeg, millal sa sööd ja millal ei söö ning mitte söömise ajavahemik on söögiajast oluliselt pikem. Nende ajavahemike täpne pikkus sõltub inimese eelistustest ja sobivusest.

Meedia kaudu võib jääda mulje, justkui see oleks mõni uus asi. Tegelikult on vastupidi, sest pigem on meile uus see, et iga nurga peal asuvad kohvikud, tanklad, Wolt jne ning toit pole lihtsalt energiaallikas, vaid ka sotsialiseerumise lahutamatu osa.

Kindlasti on paljud kuulnud nõuannet: ära söö õhtul pärast kella 6. Millega see võrdub? Sööd kell 6 õhtusöögi ja hommikusöögini paastud. Pole ju midagi uut.

Märgin ka ära, et ma ei ole toitumisekspert ega doktor. Ma ei propageeri intermittent fasting’ut, saan vaid jagada oma praktilist kogemust, koos hea ja vigadega. Igaüks otsustagu ise, kuidas ta toitub. Hindan mistahes valdkonnas praktikuid üle teoreetikute ning olen selle toitumisviisiga nüüd pikemalt tegelenud, katsejäneseks mina ise.

Miks otsustasid selle toitumisviisi valida?

Sattusin selle juurde juhuslikult. Päeval oli mul palju tegemist ja tööd, õhtuti trenn, vaba aega nappis. Hommikusöögi tegemine ja söömine võttis aega ning lõunal kulus jällegi aega, et planeerida, kus ja mida süüa. Jätsingi need kaks ühel päeval ära ja sõin ainult õhtul koju jõudes. Sain hommikul pisut kauem magada ja päeval tööd teha. See oli ajaline võit. Algul oli raskem päeva niimoodi vastu pidada, kuid kohanesin sellega mõne nädalaga ning tundsin päeval vastupidiselt varasemale rohkem energiat ja mõistus oli selgem.

Loe edasi Tervisetrend.ee portaalist.

scroll to top
Inline
Inline