fbpx
Close

Kimmo Meier poolfinaalist loobumisest: see oli väga raske otsus

Avatar
-Kimmo Meier | Foto: Erakogu

18.-23. juunini toimuvad Roomas sportliku vabavõitluse Euroopa meistrivõistlused. Eestit esindas suurturniiril kuus sportlast. Raskekaallane Kimmo Meier võitles ennast küll poolfinaali välja, ning võitis pronksmedali, kuid valitseva maailmameistri Shamil Gazievi vastu vigastuse tõttu võimeid proovile panema minna ei õnnestunud. Gazievi finaali vastaseks on homme venelane Gadzhimurad Bagaudionov.

“Viimased paar tundi on rasked olnud. Meedik ütles, et paremas jalas on tõenäoliselt mõra. Ma ei suutnud soojendusel raskust üldse parema jala peale panna ning tundus targem matšist loobuda, see oli väga raske otsus. Esimeses matšis vastane kukkus põlvega mulle jala peale, pärast fighti andis see koht küll tunda, kuid midagi hullu ei olnud. Teises matšis lõin selle jalaga ja kohe tundsin, kuidas mingi krõks käis ära. Suutsin küll lõpuni võidelda, kuid väga valus oli. Lootsin, et kui suudan täna kõndida, siis suudan ka võidelda, kuid soojendusel sai selgeks, et ei suuda. Eks teisipäeval, kui arsti juurde lähen saab täpsemalt teada, mis vigastus on,” rääkis Meier portaalile Fightsports24.ee.

“Euroopa meistrivõistlused on väga lahedad olnud, hoolimata valusast lõpust. Eesti koondise liikmed võtsid mind väga hästi vastu ning olid sõbralikud. Veidi on tunne, et ma vedasin neid alt pärast tugevat toetust, kuid usun, et nad saavad aru, et andsin oma parima ning mõistavad mu otsust. Sain uusi sõpru ning palju kogemusi, oli väga lahe Eesti koondisesse kuuluda, olen uhke selle üle,” sõnas tiitlivõistluste debüüdi teinud väliseestlane.

“Üks soome raskekaallane võistles ka turniiril, kuid sai avamatšis vigastada. Soome vabavõitluse kogukond märkas minu esitusi, samuti on Jyväskylä treenerid ja klubikaaslased uhked minu üle. Ma veel ei ole sügiseste maailmameistrivõistlute üle mõelnud, kuid tänane loobumine jätab mind näljaseks, motivatsiooni mul jagub. Pean Oti ja Valloga rääkima, sest kindlasti tahan veel võistleda. Viimase kolme kuu areng on olnud väga hea ning tahan oma mängu veel uuele tasemele viia. Tahan arendada oma püstivõitlust ning saada paremaks maas alistuste leidmisega.

Nüüd tean, et mul on oskusi ja tahtejõudu, et rahvusvahelisi matše võita. Tahan näha, kui kaugele suudan minna, kui jätkan treenimist. Soomlased ütlesid, et nad ei saa aru minu stiilist, kuidas ma suudan ühes matšis agressiivselt vastase maha viia ning teises väga rahulikult püsti võidelda. Venelane Gadzhimurad Bagaudionov oli väga hea, Gazievi kohta paljut öelda ei oska, ta on seni ainult ühe raundi teinud EM-il. Liibanoni võitleja Chaddad Alexandre esitus oli poolfinaalis väike pettumus, aga Gazievi ja Bagaudionoviga tahaks tulevikus mõõtu võtta küll,” lisas Meier.

scroll to top
Inline
Inline