fbpx
Close

Läti profipoksi superstaar võitis taas maailmameistritiitli

Avatar
-Mairis Briedis | Foto: Chine Nouvelle Sipa/Scanpix

Laupäeva õhtul toimus Riias suur profipoksiüritus, kus selgitati välja World Boxing Super Series’i cruiserkaalu turniiri finalistid. Poolfinaalides läksid vastamisi kohalik superstaar Mairis Briedis ning Krzysztof Głowacki. Teise finaalikoha eest poksisid Yunier Dorticos ja Andrew Tabati.

Läti profipoksi superstaar Briedis, keda võib cruiserkaalu maailma esinumbriks lugeda, kuna BoxReci maailma edetabelis asub temast eespool vaid raskekaalu siirdunud, kuid debüüdi ootel olev Oleksandr Usyk. Lätlane tõestas oma taset ka laupäeval, kui suutis maailma kuuenda mehe Glowacki nokauteerida kolmandas raundis, võites endale ka WBO tiitlivöö. Lisaks sportlikule intriigile suutsid poksijad tiitlimatši lisada ka omajagu draamat. Teises raundis lõi poolakas Briedist kuklasse, lätlasele see ei meeldinud ning ta kostitas Glowackit küünarnukilöögiga otse lõuga. Poolakas võttis seepeale pool sekundit mõtlemisaega ning seejärel viskas ennast matile pikali, hakates simuleerima, ilmselt lootes, et lätlane diskvalifitseeritakse. Vahejuhtumi tulemusena võeti Briediselt üks punkt maha.

Teise raundi lõpus saatis Briedis poolaka esimest korda ka nokdauni, kui tabas tugeva paremhaagi. Vastuolulised sündmused polnud aga veel lõppenud, raundi lõpukell meenutas oma kõlalt tuletõrjealarmi ning ringikohtunik Robert Byrd ei lahutanud poksijaid õigeaegselt. Olukorrast lõikas rohkem kasu lätlane, saates Glowacki pärast kella veelkorra põrandale. Kolmandat raundi poolakas enam üle ei elanud, kui raundi algusest oli kulunud 20 sekundit, tabas Briedis mitmel korral parema käega, nii uppereid kui ka haake, saates poolaka viimast korda põrandale. Läti profipoksi au ja uhukus on taaskord maailmameister. Vahemikus 2017. aprill kuni 2018. jaanuar omas Briedis WBC cruiserkaalu tiitli, kuni kaotas selle Oleksandr Usykile. Lätlane on nüüdseks võitnud 26 matši, nendest 17 nokautidega. Glowackile oli laupäevane kaotus profikarjääri teiseks, 31 võidu kõrval.

Teises WBSS cruiserkaalu turniiri poolfinaalis läksid vastamisi kuubalane Yunier Dorticos ja ameeriklane Andrew Tabati. Võidu ning kaaluklassi IBF-i tiitlivöö võttis Dorticos, nokauteerides Tabati kümnendas raundis. Kogu matši vältel väga passiivne olnud Tabati ei suutnudki kuubalasele ohtlikuks saada. Matši kõige ärevam moment Dorticose jaoks oli, kui mehed omavahel peadpidi kokku põrkasid ning kuubalane sai kulmuhaava. Kuupäeva ega kohta, millal Dorticos ja Briedis omavahel poksivad veel avalikustatud ei ole. Profipoksiüritus Riias pakkus fännidele veel mitmeid haaravaid matše, võidud said kirja ka kergraskekaallane Ricards Bolotniks, cruiserkaalu poksija Nikolaijs Grisunins ning super-keskkaallane Jevgenis Aleksejevs.

scroll to top
Inline
Inline