fbpx
Close

Maadluse EM | Aimar Andruse: tuleb võtta üks matš korraga, uus kaaluklass vajab harjumist

Avatar
-Aimar Andruse heledas trikoos | Foto: Maria Kilk

8.-14. aprillil toimuvad Rumeenias, Bukarestis täiskasvanute maadluse Euroopa meistrivõistlused. Eestit esindab kuus sportlast, ainsa vabamaadlejana läheb matile Aimar Andruse.

Möödunud aasta U-23 EM-il 8. koha teeninud Andruse on liikunud kaaluklassi võrra üles ning võistleb kuni 74 kiloste meeste arvestuses. “Võistlustele lähen ikka võitma. Tuleb võtta üks matš korraga, uus kaaluklass vajab harjumist. Kerge EM-il kindlasti olema ei saa,” rääkis SK Nipi kasvandik Fightsports24.ee portaalile.

“Valmistusin Euroopa meistrivõistlusteks nii Eestis treenides, kui ka Ukrainas. Eestis treenisin Põltsamaal ja Kohtla-Järvel, Ukrainas olin Kiievis laagris. Pärast EM-i puhkan veidi ning siis on plaan kindlasti veelkord Ukrainasse laagrisse minna, kus hakkan valmistuma juba uuteks võistlusteks,” sõnas 22-aastane Andruse.

“Eestis on vabamaadluse tipptase nõrgem, kui kreeka-rooma oma. Vabamaadlejaid on vähevõitu ning enamus on noored. Aega on vaja, et tippu jõuda. Konkurentidele peab kindlasti tähelepanu pöörama, et oma taktika paika panna. Pean EM-il oma kaalu üheks peamiseks favoriidiks itaallast Frank Chamizot,” rääkis ainsa Eesti vabamaadlejana tänavustele Euroopa meistrivõistlusele minev Andruse.

scroll to top
Inline
Inline