fbpx
Close

Maadluse EM | Heiki Nabi: peamine võistlus on sel aastal MM, kus jagatakse olümpiapääsmeid

Avatar
-Heiki Nabi | Foto: Maria Kilk

8.-14. aprillil toimuvad Rumeenias, Bukarestis täiskasvanute maadluse Euroopa meistrivõistlused. Eesti koondise esinumbrina läheb matile kahekordne maailmameister ja Londoni olümpiahõbe Heiki Nabi. Eesti vägilane asub Euroopa meistritiitlit püüdma kreeka-rooma maadluse raskekaalus. Fightsports24.ee uuris 33-aastase Nabi mõtteid enne suurvõistlust.

Treeningperiood on Nabi sõnul sujunud plaanipäraselt. “Ettevalmistus on läinud hästi ja sujuvalt. Olen sel aastal teinud kolm välislaagrit. Valgevenes, Ungaris ja viimati Taanis. Kõik laagrid on läinud edukalt ning olen jäänud terveks. Olen teinud kaks testvõistlust, veebruari keskel treeningtsükli sees Eesti meistrivõistlustel ning veebruari lõpus UWW Ungari GP-l, kohe pärast laagrit. Mõlemad võistlused võitsin, erilist head meelt teeb Ungari GP võit, mis tõstis mind maailma reitingus kolmandale kohale. Peamiselt on treeningutel rõhku pannud nii püsti-, kui partermaadluse kindlamaks saamisele, et saaksin vastasega maadelda oma stiili,” sõnas kaheksandat tiitlivõistluste medalit püüdma minev Nabi.

Peamiste konkurentidena näeb Nabi türklast Riza Kayaalpi, venelast Sergei Semenovi ja grusiini Iakob Kajaiat. “Tugevaid mehi jagub. Keegi neist pole praegu eriti palju võistelnud, ilmselt on võtnud MM-i silmas pidades Euroopa meistrivõistlused omale testvõistluseks. Lähen EM-ile endast andma nii palju, kui mul hetkel on võimalik. Oluline on endast anda kõik, nii saab aru, mida ja kust saan ennast arendada ja parandada.”

“Pärast Euroopa meistrivõistlusi võtan 2-3 nädalalt veidi rahulikumalt ja puhkan. Alates maist algab ettevalmistus MM-iks. See on kindlasti peamine võistlus sel aastal, kus viiele parimale jagatakse olümpiapääsmed. Enne maailmameistrivõistlusi on kindlasti ees vähemalt neli treeninglaagrit ja kaks turniiri. Laagrite toimumiskohad on veel lahtised, ilmselt üks toimub Lõuna-Koreas ja teine Gruusias,” rääkis maadlusklubi Juhan esindav Nabi.

scroll to top
Inline
Inline