fbpx
Close

Maadluse EM | Helary Mägisalu: aastaga uues kaalus konkurentsivõimeliseks saada on keeruline, aga mitte võimatu

Avatar
-Helary Mägisalu heledas trikoos | Foto: Maria Kilk

8.-14. aprillil toimuvad Rumeenias, Bukarestis täiskasvanute maadluse Euroopa meistrivõistlused. Eesti koondist esindab suurvõistlusel kuus sportlast. Kreeka-rooma maadluses läheb kuni 60 kiloste meeste seas võistlustulle möödunud aasta EM-i hõbemedalist Helary Mägisalu. Fightsports24.ee uuris maadleja mõtteid enne tähtsat võistlust.

“Ettevalmistusperiood on sel aastal kulgenud keeruliselt. Jaanuaris jäi laager tegemata, kuna olin vigastatud. Veebruaris käisime Ungaris ja seal sai kõvasti trenni tehtud. Viimane laager Taanis jäi jällegi poolikuks, vigastuse tõttu. Aasta algus on olnud raske, aga tahtmine ja võitlushimu on väga suur. Vaimselt olen võistlusteks kindlasti valmis. Hetkel on füüsiline pool saanud rohkem koormust, selle peale tuleb taktika üles ehitada,” sõnas Mägisalu.

“Kindlasti tahan pääseda Euroopa mängudele, see on tagasihoidlikum eesmärk. Kuna need on mu esimesed Euroopa meistrivõistlused uues kehakaalus (Mägisalu võistles möödunud aastal kuni 55 kiloste meeste arvestuses – toim.), siis võtame ühe matši korraga. Konkurentidel hoian ikka silma peal, paljudega olen saanud laagrites ka sparrida. Sellega, kes on favoriidid ei taha pead väga vaevata. Rõhk on enda maadlusel, oma töö on kõige tähtsam.”

“Pärast EM-i tahaksin vigastused välja ravida. Valgevene laagris väänasin hüppeliigese välja ja hetkel vaevab roiete probleem, mis on maadlejatele väga tuttav ja keeruline vigastus. Tahaks teha ka mõned kontrollvõistlused. Võtame asja samm-sammult, uues kaalus aastaga konkurentsivõimeliseks saada on keeruline, aga mitte võimatu. Septembris toimuvatele Maailma meistrivõistlustele läheme kindlasti olümpiapiletit püüdma. Ootan väga tulevat hooaega, et võtta sellest maksimum,” lisas 21-aastane Mägisalu, kes esindab Vändra maadlusklubi Suure Karu Pojad.

scroll to top
Inline
Inline