fbpx
Close

Profipoksi maailmameistrid lähevad omavahel vastamisi

Avatar
-Errol Spence Jr. | Foto: AFP/Scanpix

Kinnitust sai suur profipoksilahing, 28. septembril kohtuvad Los Angeleses Errol Spence Jr. ja Shawn Porter. Mängu pannakse kaks kergekeskkaalu tiitlivööd. Spence’i valduses on hetkel IBF-i tiitel, Porter on WBC organisatsiooni maailmameister.

Mõlemad mehed on kaaluklassi tipus, kaotuseta Spence on BoxReci maailma edetabelis Terence Crawfordi järel teisel real. Porter on neljandal kohal, meeste vahele mahub möödunud nädalavahetusel Keith Thurmanilt WBA tiitli endale saanud Manny Pacquiao. Pound-for-pound maailma üheks parimaks peetava Crawfordi käes on kergekeskkaalu WBO organisatsiooni tiitel.

Kaotuseta oleval Spence’l on kirjas 25 võitu, millest 21 on tulnud nokautidega. 2017. aasta mais Inglismaal poksides 11. raundi nokaudiga Kell Brookilt IBF-i tiitli võitnud 31-aastane Spence käis viimati ringis tänavu märtsis, kui võitis kohtunike ühehäälse otsusega Mikey Garciat. Võit Garcia üle oli Spence’ile kolmandaks tiitli kaitsmiseks, ameeriklase paremust on pidanud tunnistama ka Carlos Ocampo ja Lamont Peterson.

Samuti 31-aastane Porter on varasemalt IBF-i tiitlit ka omanud, kuid kaotas selle 2014. aasta augustis jagatud otsusega lõppenud matšis just Brookile. 30-2-1 (17 KO) recordit omav ameeriklane käis viimati ringis tänavu märtsis, kui võitis kohtunike jagatud otsusega Yordenis Ugast. Varasemalt on Porteri paremust tunnistanud mitmed profipoksi suurnimed, Danny Garcia, Andre Berto, Adrian Broner ning Paulie Malignaggi. WBC tiitli võitis ta Danny Garcialt, möödunud aasta septembris toimunud matšis alistas Porter kaasmaalase kohtunike ühehäälse otsusega.

Kergekeskkaalu (-66,7 kg) lähitulevik tõotab tulla huvitav. Spence – Porter matši võitja võib loota suurt rahamatši, kas Pacquiao või järjest vastaseid nokauti lööva Crawfordi vastu.

scroll to top
Inline
Inline