fbpx
Close

Ranno Laur: jitsivõistlustel käimine on mõnus nädalavahetuse fun

Avatar
-Ranno Laur | Foto: Mardo Männimägi

Laupäeval, 18. mail toimuvad Tartus, A. Le Coqi spordihoones Eesti mesitrivõistlused Brasiilia jiu-jitsus. Meeste raskekaalus (+100,5 kg) läheb matile Ranno Laur (TapaGym). Varasemalt nii vabavõitluses kui ka lukumaadluses Eesti meistriks tulnud ning ka MMA Rajul võistlenud Lauri jaoks on aktiivne sporditegemine viimastel aastatel tahaplaanile jäänud, kuid jitsivõistlustel käimist mees naudib.

Tänavu märtsis valgete vööde raskekaalus Estonian gi openil kuldmedali kaela saanud 27-aastane Laur üleliia ennast võistlusteks ette ei valmista. “Jitsivõistlusteks valmistumine on olnud täielik null. Üldse mingisuguse võitlusspordiga olen viimasel ajal väga vähe tegelenud. Valge vööna ma sellist tüüpi võistlustele enam ei lähe. Minu silmis ei ole see eriti aus vastaste suhtes, kuna see aeg, mis mina olen matil veetnud ei ole absoluutselt võrreldav selle ajaga, mis on matil veetnud minu potensiaalsed vastased. Kui mind eliitklassi võistlema ei lubata, siis eks ma kunagi ikka satun kellegi juurde, kes saab mulle kõrgema vöö anda. Teenin selle välja nagu kõik teised, kui ma praegu selle vääriline ei ole,” rääkis TapaGymi esindav Laur portaalile Fightsports24.ee.

Möödunud aasta sügisel nii Eesti lukumaadluse meistrivõistlustel kui ka Estonian no-gi openil valgete vööde (-100,5 kg) arvestuses kuldmedalid teeninud võitleja naudib jitsivõistlusi täiel rinnal. “Hea turvaline ala, ei ole vaja meeletult jõudu või võhma treenida, et hästi esineda. Selleks, et võistlustelt ühes tükis tagasi tulla, ei ole vaja meeletult ette valmistada ennast. Jitsivõistlustel käimine on mõnus nädalavahetuse fun,” sõnas Laur, lisades, et ei ole maha matnud mõtet ka vabavõitluses uuesti puuri astuda.

“Plaanin hakata uuesti treenima, treeningtunde tuleb kindlasti rohkem, kui viimase kahe aasta jooksul on olnud. Võistlema satun ilmselt mitte varem, kui aasta pärast, aga midagi lubada veel ei tahaks. 2015. aasta MMA eestikatele läksin kehva ettevalmistusega, ma küll võitsin Eesti meistritiitli, aga kehva ettevalmistuse tõttu ma ei nautinud neid matše, mis seal toimusid. Kui muidu ringi astudes adrenaliin möllab ja hea on olla, siis 2015 eestikatel oli pigem selline tunne, et tahaks selle ruttu kaelast ära saada ja koju minna. Sellist tunnet, et nüüd hullult tahaks võita ei olnud. Pärast neid võistlusi ma andsin endale lubaduse, et MMA-s ei võistle, kui ei ole korralikult ette valmistanud ennast. Kui ma leian selle aja, et uuesti korralikult trenni teha, siis ma hakkan ka võistlemas käima.”

“Tahaksin ühe asja ära klaarida. 2015. aasta EMV finaalis Ronald Sookaela vastu ma tegin pöördelt kanna löögi, mis kümne palli süsteemis, julgen öelda oli üheksa vääriline. Ma kukkusin ja ülekande kommentaatorid ütlesid, et ma libisesin. Tegelikult Sookael lõi mind munadesse ja sellepärast ma kukkusin. See on mind pikalt närinud, ma tegin jumala hea löögi ja kõik arvavad, et ma libisesin, ei libisenud!”

Võistlused algavad A. Le Coqi spordihoones laupäeval kell 12.00. Pilet pealtvaatajatele maksab 2 eurot. Infot võistluste kohta ning registreerunud sportlaseid vaata SIIT.

scroll to top
Inline
Inline