fbpx
Close

Raskekaalu lahing Deontay Wilderi ja Tyson Fury vahel lõppes vastuolulise viigiga

Avatar
-Tyson Fury ja Deontay Wilder | Foto: Action Images via Reuters/Scanpix

 1. detsembril toimus Los Angeleses üks aasta oodatuimaid profipoksi tiitlimatše, kui WBC raskekaalu tiitli eest pidasid tulise lahingu meistrivöö omanik Deontay Wilder ja talle väljakutsujaks olnud varasem WBA, IBF, WBO ja IBO organisatsioonide raskekaalu maailmameister Tyson Fury.

Kumbki meestest polnud profikarjääri jooksul pidanud kaotusekibedust tundma. Pekingi olümpia raskekaalu pronksmedalisti Wilderi kontol oli 40-st matšist 40 võitu (39 KO), Furyl oli ette näidata 27-st matšist 27 võitu (19 KO). Kahe gigandi vastaseis tõotas tulla põnev ja meeldejääv.  “Ma olen kõik oma vastased nokauti löönud,” ütles Wilder matši eelsel pressikonverentsil. “Enamus su vastaseid on olnud tomatipurgid, kes ei löö vastu. Ma löön su 1. detsembril nokauti,” ei jäänud Fury vastusega võlgu. Kogu poksimaailma tähelepanu matšiks oli saavutatud.

Enamik matšist möödus Fury kontrolli all, ta vältis osavalt Wilderi lööke ja töötas ise hästi esikäega. Esimestes raundides eeskäega kehasse lööke otsinud Wilder hakkas matši edenedes järjest jõulisemalt lööma ja nokauti otsima. Tulemuse andis see 9. raundis, kui ameeriklane suutis Fury esimest korda nokdauni lüüa, britt suutis aga toibuda ja matš läks edasi. Taas jõudis Wilder eesmärgile lähedale viimases, 12. raundis, kui saatis taas Fury põrandale. Võitlejahinge näidanud britt toibus, aga sellestki ja tulise lahingu võitja jäi kohtunike otsutada.

Kohtunike otsuseks oli harva nähtav jagatud otsusega viik, ameeriklasest kohtunik Alejandro Rochin hindas matši võitjaks Wilderit, punktidega 115:111, kanadalane Robert Tapper andis võidu Furyle 114:110 ja briti kohtuniku Phil Edwardsi punktid jäid 113:113 viiki. Kõige kahtlasemaks peetakse Rochini poolset Wilderi võitjaks hindamist, oma rahulolematust on väljendanud mitmed poksisuurkujud.

“Wilderi ja Fury matši kohtuniketöö meenutab mulle mu esimest matši Evander Holyfieldiga. See näitab, kui raske on britil tulla ameerikasse ja võita, kuigi see oli kõigile näha,” kirjutab varasem olümpiavõitja ja maailmameister Lennox Lewis Twitteris. Üleelmisel aastal 32-0 (16 KO) recordiga karjääri lõpetanud endine maailmameister ja Ateena olümpiavõitja Andre Ward lisas: “115:111 Wilderile on kohutav, lihtsalt kohutav. See ongi see, mis on poksi juures valesti.”

scroll to top
Inline
Inline