fbpx
Close

Selgus Jon Jonesi järgmine vastane

Avatar
-Jon Jones ja Anthony Smith | Foto: USA Today Sports/Scanpix

UFC kergraskekaalu meister Jon Jones (24-1-1) kaitseb oma tiitlit 6. juulil Las Vegases, väljakutsujaks on brasiillane Thiago Santos (21-6).

Suvise rahvusvahelise võitlusnädala kulminatsiooniks on UFC 239. Maailma juhtiv vabavõitlussari UFC on kokku panemas aasta üht võimsamat fightcardi, lisaks Jones – Santos tiitliheitlusele on kinnitatud ka naiste kukk-kaalu tiitlimatš. Valitsev meister Amanda Nunes (BRA, 17-4) kaitseb oma meistrivööd Holly Holmi (USA, 12-4) vastu. Kinnitatud on ka varasema keskkaalu meistri Luke Rockholdi (USA, 16-4) ja Jan Blachowiczi (POL, 23-8) vaheline matš.

Üheks läbi aegade parimaks MMA võitlejaks peetav Jones kaitseb kergkraskekaalu tiitlit juba kümnenat korda. Viimati tunnistas Jonesi paremust ameeriklane Anthony Smith.

UFC naiste kukk ja sulgkaalu meister Amanda Nunesi jaoks on matš Holmi vastu neljandaks kukk-kaalu tiitlivöö kaitsmiseks. 29. detsembril tegi 30-aastane brasiillanna ajalugu, tulles esimese naisena kahe UFC kaaluklassi meistriks, kui ta nokauteeris Cris Cyborgi esimeses raundis.

Kergraskekaalu debüüti tegev Rockhold võib võidu korral osutuda järgmiseks vastaseks Jonesile. Varasemalt UFC otsust Anthony Smithile tiitlimatš anda teravalt kritiseerinud ameeriklane on enda sõnutsi ainus võitleja, kel reaalne võimalus Jonesile konkurentsi pakkuda. Intriigi lisab ka fakt, et Rockholdi koduklubiks on aastaid olnud AKA (American Kickboxing Academy – toim.). Sama tiimi esindab valitsev UFC raskekaalu ning varasem kergraskekaalu meister Daniel Cormier, kellega Jonesil on varasemalt tugev rivaliteet olnud.

scroll to top
Inline
Inline