Selgus raskekaalu debüüti tegeva Usyki vastane

-Oleksandr Usyk | Foto: AP/Scanpix

Poolraskekaalu maailmameister ukrainlane Oleksandr Usyk (16-0, 12 KO) poksib 25. mail prantslase Carlos Takami (36-5-1, 28 KO) vastu. Londoni olümpiavõitja jaoks on tegemist profipoksi raskekaalu debüüdiga.

Möödunud aasta maailma parimaks poksijaks valitud Usyk võitis eelmise aasta juulis World Boxing Super Series poolraskekaalu turniiri. Ukrainlane hoidis lisaks Muhammad Ali karikale enda valduses WBO, WBA, IBF, WBC ja The Ring Magazine maailmamestritiitleid.

32-aastase Usyki vastane Takam hoiab Boxreci raskekaalu rankingus hetkel 30. kohta. Viimati 2018. aasta detsembris võistlenud Takam võitis toona sakslast Senad Gashi seitsmenda raundi tehnilise nokaudiga. 2017. oktoobris oli Takam väljakutsujaks Anthony Joshuale, kaalul olid WBA, IBF ja IBO raskekaalutiitlid. 38-aastane Takam kaotas matši tehnilise nokaudiga kümnendas raundis.