fbpx
Close

UFC 236 | Gastelum – Adesanya: kumba ennustavad ekspredid keskkaalu vahetiitli võitjaks?

Avatar
-Israel Adesanya ja Anderson Silva | Foto: Imago/Xinhua/Scanpix

Ööl vastu pühapäeva leiab USA-s, Atlantas aset vabavõitlusüritus UFC 236. Fightsports24.ee palus endale appi spordiklubi Võimla peatreeneri ja kunagise MMA profivõitleja Jorgen Matsi, et teha üks ennustusmäng.

UFC 236 peakaardi neljandas matšis ehk co-main eventil kohtuvad keskkaalu vahetiitlimatšis Kelvin Gastelum (USA, 15 võitu; 6 KO, 4 Sub, 5 Dec ja 3 kaotust; 1 Sub, 2 Dec) ja Israel Adesanya (NGA, 16 võitu; 13 KO, 3 Dec ja 0 kaotust).

Jorgen Matsi: Mõnikord on vahetiitlitel ka mõte: keskkaalu tšempion Robert “Bobby Knuckles” Whittaker on veel mõnda aega vigastusega väljas, aga ilmselt suudab sel aastal võistelda. Kaks tugevat konkurenti, kes pole Whittakeriga veel võistelnud, on suutnud end esile tõsta ning see matš ilmselt otsustab järgmise tiitlipretendendi. Ükskõik kumb neist peaks siin selle matši võitma, siis ennustan, et tiitlit võtma pole nad võimelised, aga selle üritamine saab kindlasti olema vaatamist väärt, nagu ka see matš siin. Tegemist on tõelise stiilide vastasseisuga – pikk ja vibalik, ülitehniline ja “veider” lööja Adesanya raske käega lühikese ja jässaka maadleja Gastelumi vastu. Olgugi, et võiks ette kujutada, et Gastelumil on võimalus domineerida maadlusega ja võibolla matil matš isegi lõpetada, siis see võimalus on kindlasti väiksem, kui see, et Adesanya suudab distantsi hoida ja seeläbi ennast parema võitlejana kehtestada. Ennustan Adesanya võitu (tehnilise) nokaudiga teises raundis.

Fightsports24.ee: Meeste pikkuse ja käte siruulatuse erinevused on vastavalt 18 ja 21 sentimeetrit, Adesanya kasuks. Need on ühes kaalus olevate sportlase puhul märkimisväärselt suurelt ühele poole kaldu, kuid see ei tähenda, et Gastelumil võimalust ei oleks. Ta on korra sarnases olukorras juba olnud, kui pidi TUF 17 finaalis Uriah Hall´i vastu minema, keda tol ajal reklaamiti, kui järgmist-suurt-asja, nagu praegu Adesanyatki. 29-aastase Adesanya näol on tegemist endise maailmatasemel kickpoksijaga, kes on oma löögioskuse poksiringist puuri üle toonud ning teinud seda üsnagi edukalt. Astuksin praegusel hetkel siiski Adesanya hype traini pealt maha ja ennustan, et Gastelum üllatab ning võtab võidu kohtunike otsusega.

Ennustusmäng koosneb kõikide peakaardi matšide ennustustest. Pärast ürituse toimumist lööme punktid kokku ja selgub, kes jääb peale, kas Jorgen Matsi või Fightsports24.ee. Ennustusmängu reeglid: õige võitja – 1p, õige võitja ja meetod 3p, õige võitja, meetod ja raund 5p.


Optibeti spordiennustuses on võitluspaaris nende ridade kirjutamise hetkel selgeks favoriidiks Israel Adesanya, kellele pakutakse koefitsiendiks 1,52. Kelvin Gastelumi võidukoefitsient on 2,42.

Tähelepanu! Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

scroll to top
Inline
Inline