fbpx
Close

UFC 236 | Holloway – Poirier: kas Holloway’st saab järgmine champ-champ?

Avatar
-Max Holloway | Foto: USA Today Sports/Scanpix

Ööl vastu pühapäeva leiab USA-s, Atlantas aset vabavõitlusüritus UFC 236. Fightsports24.ee palus endale appi spordiklubi Võimla peatreeneri ja kunagise MMA profivõitleja Jorgen Matsi, et teha üks ennustusmäng.

UFC 236 peamatšis lähevad kergekaalu vahetiitli eest võitlusesse valitsev sulgkaalu meister Max Holloway (USA, 20 võitu; 10 KO, 2 Sub, 8 Dec ja 3 kaotust; 1 Sub, 2 Dec) ja Dustin Poirier (USA, 24 võitu; 12 KO, 7 Sub, 5 Dec ja 5 kaotust; 2 KO, 1 Sub, 2 Dec).

Jorgen Matsi: See matš kergekaalu vahetiitlile on tõeline spordifännide maiuspala. Neil meestel on omavaheline ajalugu (Poirier võitis nendevahelise sulgkaalu matši üle seitsme aasta tagasi), aga mõlemad võitlejad võidaks iseenda nooremaid versioone ka üks käsi selja taha seotult. Holloway on tugev favoriit ja kuigi võib tunduda, et Poirierile panustamine võiks olla üks terve võitluskaardi magusamaid kihlvedusid, siis mina ei näe tal arvestatavat taktikat võidule. Kindlasti ei ole ta enam Hollowayst märkimisväärselt parem maadleja või jiu-jitsukas nagu seitse aastat tagasi. Max Holloway aga on minu arvates oma dünaamilise mänguga ka kergekaalus parim püstivõitleja ning olgugi, et ülijõuliste maadlejatega nagu Nurmagomedov ei pruugi sellest piisata, siis Poirieri jaoks saab see olema liiga keeruline mõistatus, mida lahti harutada ning ta saab olema selles matšis alati üks samm maas. Holloway võidab kolmanda raundi (tehnilise) nokaudiga põneva vastasseisu ning saab seeläbi topelttšempioniks. Mis kergekaalus (ja seetõttu ka sulgkaalus) pärast seda matši edasi saab, teavad kahjuks vaid jumalad – kergekaalu tuntumad tipud on kahjuks erinevate probleemide kütkes.

Fightsports24.ee: Holloway on järjest võitnud 13 matši, nende seas neli tiitlimatši ning jagab UFC järjestikuste võitude edetabelis koos Georges St. Pierre ja Demetrious Johnsoniga kolmandat kohta. Samuti on Holloway viimased võidud Brian Ortega ja Jose Aldo vastu tulnud võrdlemisi kergelt. Hawaiilt pärit Holloway suurimaks trumbiks on kindlasti vastupidavus ja suutlikus kõrget tempot hoides vastast pidevalt survestada. Kuna mängus on tiitel, siis ma ei näe, et kumbki võitlejatest läheks hirmsa hooga kohe lööma ja nokauti otsima. Ennustan, et Holloway võidab kohtunike otsusega.

Ennustusmäng koosneb kõikide peakaardi matšide ennustustest. Pärast ürituse toimumist lööme punktid kokku ja selgub, kes jääb peale, kas Jorgen Matsi või Fightsports24.ee. Ennustusmängu reeglid: õige võitja – 1p, õige võitja ja meetod 3p, õige võitja, meetod ja raund 5p.


Optibeti spordiennustuses on võitluspaaris nende ridade kirjutamise hetkel selgeks favoriidiks Max Holloway, kellele pakutakse koefitsiendiks 1,46. Dustin Poirieri võidukoefitsient on 2,59.

Tähelepanu! Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

scroll to top
Inline
Inline