fbpx
Close

UFC 236 | Kas ennustusmängus jäi peale ajakirjanik või endine profivõitleja?

Avatar
-UFC | Foto: Action images via Reuters/Scanpix

Eesti aja järgi 14. aprilli varahommikul toimus vabavõitlusüritus UFC 236. Fightsports24.ee ja spordiklubi Võimla peatreener Jorgen Matsi ennustasid puuris toimunud vastasseise, kumb jäi peale?

Endine MMA profivõitleja ja praegune treener Matsi ning Fightsports24.ee leppisid ennustusmängus sõbralikult 2-2 viiki. Kumbki ei näinud ette Nikita Krõlovi ega Dustin Poirieri võitu. Co-Main eventi võitja ennustas õigesti Matsi, kuid Dwight Granti võiduga Alan Joubani üle napsas punkti Fightsports24.ee. Mõlemad aimasid õigesti Khalil Rountree Jr. üleolekut Eryk Andersist. “Selgelt alahindasin nii Kelvin Gastelumi kui ka Dustin Poirieri. Matšis Dwight Granti ja Alan Joubani vahel tegid kohtunikud vale otsuse, Grant kahte raundi kindlasti ei võitnud, sealt oleks pidanud mulle 5 punkti tulema,” sõnas Matsi maincardi kokkuvõtvalt, visates väikse kivi punktikohtunike kapsaaeda.

Tartlane hoiab enda sõnutsi vabavõitlusmaailmal silma peal aastast 2003. “Vahepeal vaatasin pea kõiki tippliigade üritustel toimunud matše, ent viimasel ajal jälgin üldisemalt tulemusi, huvitavamaid järelanalüüse ning vaatan suuremaid UFC kaarte, mis ka tavameedia huvinõela liigutavad,” rääkis aastast 2003 Võimlat vedav Matsi.

“Matšide ennustamine on muutunud üha enam “tänamatuks tööks”, sest see on põnev spordiala ning tipptase on muutumas üha enam ja enam võrdsemaks. Minu lühianalüüse lugedes võtke arvesse, et minu lõplikud ennustused on tehtud rohkem selle järgi, mida ma sooviks matšides näha ning mis on huvitavad tulemused minu “kõhutunde” järgi, mitte ratsionaalse üliinformeeritud analüüsi tulemuseks. Aeg on näidanud, et tihti kipun sattuma ka eksiteele, aga tagantjärele on lihtne tark olla,” lisas spordiväliselt psühholoogi ning nõustaja ametit pidav Matsi.

Järgmine UFC võitlusõhtu toimub 20. aprillil Venemaal, Peterburis, kui peamatšis kohtuvad raskekaallased Alistair Overeem (NED, 44-17) ja Aleksei Olenik (RUS, 57-11). Järgmine numbriüritus, UFC 237 toimub 11. mail Brasiilias, Rio de Janeiros. Peamatšis kohtuvad naiste kõrskaalu tiitli nimel valitsev meister Rose Namajunas (USA, 8-3) ja Jessica Andrade (BRA, 19-6).

scroll to top
Inline
Inline