fbpx
Close

UFC 238 võitluskaardile lisati pilkupüüdev kergekaalu vastaseis

Avatar
-Tony Ferguson | Foto: AP/Scanpix

Eesti aja järgi 9. juuni varahommikul toimub USA-s, Chicagos UFC 238. Vabavõitlusüritus pakub fännidele kahte tiitlimatši ning mitmeid teisi huvitavaid vastasseise.

UFC 238 peamatšis lähevad omanikuta meeste kukk-kaalu tiitli nimel puuri valitsev kärbeskaalu meister Henry Cejudo (USA, 14-2) ja esimese väljakutsuja kohal olev Marlon Moraes (BRA, 22-5-1). Varasem kaalukategooria meister TJ Dillashaw jäi mäletatavasti vahele dopingu kasutamisega ning kannab kahe aastast võistluskeeldu. Teises tiitlimatšis võtavad mõõtu valitsev naiste kärbeskaalu meister Valentina Shevšenko (KGZ, 16-3) ja Jessica Eye (1. USA, 14-6-1). Kõige hiljutisem täiendus fightcardil on kergekaalu matš Tony Fergusoni (2. USA, 24-3) ja Donald “Cowboy” Cerrone (4. USA, 36-11-1) vahel.

2017. aasta oktoobris kergekaalu vahetiitli võitnud Ferguson ei ole tiitlimatši tänasepäevani saanud ning on mitmel korral kimpus olnud vigastustega. Viimati möödunud aasta oktoobris varasema kergekaalu meistri Anthony Pettise alistanud Ferguson on viimasel ajal meedia tähelepanu all olnud hoopis oma vaimse tervise probleemidega. Tänaseks on mees siiski piisavalt selge silmavaatega, et arstid on talle võistlemiseks rohelise tule andnud. 11 järjestikust matšivõitu ning muljetavaldav 14-1 record UFC-s on lisaks 35-aastase Fergusoni atraktiivsele võitlusstiilile põhjused, miks tema matšidel silm peal hoida.

Eelmisel nädalavahetusel UFC kõigi aegade võidurekordi 23-ni nihutanud Donald Cerrone on isaks saades leidnud uue hingamise. UFC Ottawa võitlusõhtu viieraundilises peamatšis muljetavalda kindlusega Al Iaquintast üle olnud 36-aastane kauboi on võitnud kolm matši järjest ning näidanud, et soovib lähitulevikus võidelda kergekaalu tiitli nimel.

scroll to top
Inline
Inline