fbpx
Close

UFC Fort Lauderdale toob puuri skandaalse raskekaallase

Avatar
-Greg Hardy | Foto: AP/Scanpix

Eesti aja järgi ööl vastu pühapäeva toimub USA-s, Fort Lauderdales UFC Fight Night 150. Ürituse peamatšis kohtuvad keskkaallased Ronaldo Jacare Souza (4. BRA, 26-6) ja Jack Hermansson (10. SWE, 19-4). Võitlusõhtu algab Eesti aja järgi pühapäeva öösel 00.30, peakaart saab alguse kell 4 hommikul.

UFC keskkaalu rankingu neljas mees Souza on maailma vabavõitluse tippu kuulunud juba üle kümne aasta ning omab kuuenda kategooria musta vööd Brasiilia jiu-jitsus. 39-aastane brasiillane on koguni kaheksakordne jiu-jitsu maailmameister. Varasem Strikeforce’i keskkaalu meister liitus UFC-ga 2013. aastal, praeguseks on Jacare arvele maailma suurimas vabavõitlusliigas kogunenud 9 võitu ja 3 kaotust. Kogu karjääri jooksul on brasiillase arvele kogunenud 26 võitu (8 KO, 14 Sub, 4 Dec) ja 6 kaotust (3 KO, 3 Dec). Viimati võitis Jacare varasemat keskkaalu meistrit Chris Weidmani möödunud aasta novembris toimunud matšis, kolmanda raundi nokaudiga.

Vaata Ronaldo Jacare Souza parimaid esitusi UFC-s:

Jacare Souza kohta UFC keskkaalu rankingu esiviisikus läheb endale võtma rootslane Jack Hermansson, kes enne oma eelmist matši ei olnud isegi Top-15 edetabelis. Varasem Cage Warriorsi keskkaalu meister ning ka Bellatoris võistlenud Hermansson tegi UFC debüüdi 2016. aasta septembris. Maailma esiliigas on rootslase arvel 6 võitu ja 2 kaotust, kogu karjääris 19 võitu (11 KO, 5 Sub, 3 Dec) ja 4 kaotust (1 KO, 2 Sub, 1 Dec) kogunud Hermansson püüdis pilke oma viimases matšis, kui alistas Renzo Gracie BJJ musta vöö David Branchi kõigest 49 sekundiga. 30. märtsil teenitud võit tõstis 30-aastase rootslase keskkaalu rankingusse, kümnendale kohale.

Vaata Jack Hermanssoni paremaid esitusi UFC-s:

Võitlusõhtu teises peamatšis lähevad vastamisi raskekkaallased Greg Hardy (USA, 3-1) ja Dmitri Smoljakov (RUS, 9-2). Hardy näol on tegemist varasema ameerika jalgpalli tähtmängijaga, kes rikkus oma NFL-i karjääri, kui vägivallatses oma toonase elukaaslase kallal. Varasemalt korra ka ameerika jalgpalli tähtede mängule, Pro Bowl’ile valitud Hardy otsustas, et naiste asemel võiks lööma hakata hoopis enda kaalu mehi ning alustas 2016. aasta oktroobris MMA-karjääri. Profikarjääri kolm esimest vastast suutis Hardy avaraundis nokauteerida ning teenis lepingu UFC-ga.

Skandaalid ei taha varasemat NFL-i tähte jätta ka uuel spordialal. Oma UFC debüüdil tänavu jaanuaris, suutis Hardy teises raundis maas olevat vastast, Allen Crowderit niivõrd tugevalt põlvega pähe lüüa, et matš katkestati ning resultaadiks määrati harvanähtav diskvalifitseerimisega kaotus. Sellest hoolimata saab mees uue võimaluse, UFC Fight Night 150 co-main event’is on Hardy vastaseks venelane Dmitri Smoljakov. 8-0 recordiga 2016. aastal maailma esiliigaga liitunud Smoljakov pidi pärast kaht lõpetustega saadud kaotust Cyril Askeri ja Luis Henrique vastu, endale uue tööandja leidma. Tänavu jaanauris Aslan Challange nimelisel üritusel esimese raundi alistusega teenitud võit tõi võitleja siiski UFC-sse tagasi.

Vaata keelatud põlvelööki:

Võitlusõhtu eelkaardil võistlevad ka varasem raskekaalu meister Andrei Arlovski ning läbi aegade kõige rohkem matše (31) UFC-s pidanud kergekaallane Jim Miller.

Teised UFC Fight Night Fort Lauderdale võitluspaarid:

Kegrekeskkaal: Alex Oliveira (BRA, 19-6-1-2) – Mike Perry (USA, 12-4)
Poolraskekaal: Glover Texeira (11. BRA, 28-7) – Ion Cutelaba (MDA, 14-3)
Kukk-kaal: John Lineker (BRA, 31-8) – Cory Sandhagen (USA, 10-1)
Kergekaal: Roosevelt Roberts (USA, 7-0) – Thomas Gifford (USA, 14-7)
Kergekeskkaal: Ben Saunders (USA, 22-11) – Takashi Sato (JAP, 14-2)
Raskekaal: Andrei Arlovski (15. BLR, 27-17) – Augusto Sakai (BRA, 12-1)
Naiste kõrskaal: Carla Esparza (USA, 13-6) – Virna Jandiroba (BRA, 14-0)
Kergekaal: Gilbert Burns (BRA, 14-3) – Mike Davis (USA, 6-1)
Kergekaal: Jim Miller (USA, 29-13) – Jason Gonzalez (USA, 11-3)
Naiste kõrskaal: Angela Hill (USA, 8-6) – Jodie Esquibel (USA, 6-4)
Kergekeskkaal: Court McGee (USA, 19-7) – Dhiego Lima (BRA, 13-7)

scroll to top
Inline
Inline