fbpx
Close

Vabavõitluse EM | Ergo Reinvald: teise raundi passiivsus maksis maksis võidu

Avatar
-Ergo Reinvald | Foto: Vallo Hannus/3D Treening

18.-23. juunini toimuvad Roomas sportliku vabavõitluse Euroopa meistrivõistlused. Keskkaalus (-83,9 kg) esindas Eestit spordiklubi 3D Treening võitleja Ergo Reinvald. Eelringis loosi tahtel vaba olnud Reinvald pidi kaheksandikfinaalis kohtunike jagatud otusega tunnistama Küprose võitlja Dimitris Neofytou paremust.

“Määravaks sai esimene raund, mis oli suht tasavägine. Seal oli palju sellisiseid olukordi, mis on subjektiivsed! Minu kaks lowkicki olid korralikud, aga vastasel oli korralik maadlussurve ja suutmine mind seinas hoida. Ta viis ka maha aga seal ta lüüa ei suutnud, ainult kontrollis. Suutsin, end ise ka peale töödata. Klintšis olin löökidega ka aktiivsem nii põlve kui käega. Aga ju siis sai kahe kohtuniku arvates tema esimese raundi maadlus määravaks,” sõnas Reinvald portaalile Fightsports24.ee.

“Teises raundis tuli ta kohe survega peale ja ma ei suutnud oma paremat althaaki seinas tööle panna ja sealt ma alla ka jäin. See raund 10-9 talle. Kolmandas suutsin püsti jääda ja kui seinast välja saime siis lõin mitu kahest kombinatsiooni, mis tabasid hästi. Korraks tundus, et mees on kohe matil, aga tal seekord lõug pidas ja suutis mu seina suruda. See raund mulle 10-9. Seega teise raundi passiivsus maksis võidu.

Olen küll petunud, mis on loomulik, aga samas ka väga rahul. See oli mu parim matš, mis kunagi teinud olen. Mulje EM-ist on positiivne, väga hea korraldus, arvestades, kui palju rahvast siin koos on. Võitluspäeva kaaluine, med. kontroll kõik käis sujuvalt ja soojendusala on ka piisavalt suur, et kõik ära mahuks. Cutmanid, kes käsi seovad on oma ala proffid, väga äge. Tuleviku koha pealt nii palju, et mu treener Vallo Hannus tahaks minuga järgmine aasta veel korra EMile minna. Palju oleneb, kuidas tööl asjad edenvad. Eesti riik vajab ka kaitsmist. Kindlasti on mind võimalik näha sügisel Vabaringidel ja plaan on ka Soome minna võistlema. Seega kõva kogus lisamotivatsiooni andis see üritus siin,” lisas 37-aastane Reinvald.

scroll to top
Inline
Inline