fbpx
Close

Vabavõitluse EM | Henri Hiiemäe: suurema koondisega võistlustele minnes on kindlasti tugevam grupitunne

Avatar
-Henri Hiiemäe juhendamas Madist Mäestet tänavustel Eesti meistrivõistlustel | Foto: Mardo Männimägi/3D Treening

18.-23. juunini toimuvad Roomas vabavõitluse Euroopa meistrivõistlused. Eesti koondisesse kuulub kuus sportlast ning kolm trenerit. Üheks Itaaliasse sõitvaks treeneriks on Pärnu spordiklubi MMAces peatreener ning endine profivõitleja Henri Hiiemäe, kelle õpilane Madis Mäeste võitis märtsis oma kolmanda järjestikuse Eesti meistritiitli. Sulgkaalus (-65,8 kg) puuri minev Mäeste teeb Itaalias oma suurvõistluste debüüdi.

“Ettevalmistus algas veidi konarlikult kuna Madisele tegi liiga roidevigastus, mis meie treeninguid esialgu segas. Reageerisime sellele aga kiirelt ning stabiilne füsioteraapia ja massaaž aitasid meil sellest üle saada. Tehnilises mõttes oleme tegelenud väga palju püstivõitluse arendamisega. Madis on kehaehituselt nagu buldooser ning see annab eelise jõulisele maadlusele ning maasvõitlusele. Madisel on 11 võitu, millest 9 on ta lõpetanud alistusega, ta suudab kõvasti lüüa ning knock out powerit tal on, aga tööd oleme teinud selle nimel, et tal käed löömise ajal ka lõuas püsiks. Samuti oleme natuke püstivõitluse arsenali suurendanud,” rääkis Hiiemäe portaalile Fightsports24.ee

“Ma arvan, et me oleme (koondisega – toim.) valmis. Kaupo Kokamägi on juba suure eeltöö ära teinud, et meil oleks teada, mis seal ees ootab. Kindlasti on sellise suurema koondisega minnes tugevam grupitunne ka, mis teinekord võistlemist võib mõjutada. Kõik sportlased on 2019 Eesti meistrivõistluse kuldmedalistid ning see on õigustatud, et just nemad EM-ile sõidavad.

Esialgne eeltöö on minul ikka tehtud, kes ja kus riigist kohale tulevad, kuid üldiselt on seltskond päris kirju ja andmed recordite ja võistlemise kohta erinevad. Päris mitmed sportlased on ka eelnevatel aastatel nii EM-il kui ka MM-il osalenud ning nemad võiks just kõige suuremat konkurentsi antud kaalus pakkuda. Kindlasti teeme suurema eeltöö kohapeal ära, kui selgub esimene vastane juba, aga üldiselt vahet ei ole, kes vastu astub, meie taktika jääb ikka samaks. Mingit suuremat matemaatikat me ka ei tee, sest tegemist on ikkagi MMA-ga, kus kõike võib juhtuda.

Suuremad ja tugevamad sparringud on Madise jaoks tehtud. Viimase nädala teeme veel erialaseid ja taktikalisi drille, mida me EM-ile tegema lähme ning samuti teeme veel tugevalt lapasid. Kaaluga on meil ka põhimõtteliselt korras, nüüd tuleb seda lihtsalt hoida. Kindlasti jätame ka enne võistlust taastumiseks veel väikese augu ning siis tuleb meil mitu-mitu päeva rasket tööd teha,” lisas Hiiemäe.

scroll to top
Inline
Inline