fbpx
Close

Vabavõitluse EM | Juri Gribovski: Sergeil on võitlejahing ning talle ei meeldi kaotada!

Avatar
-Juri Gribovski ja Sergei Strinža | Foto: Erakogu

18.-23. juunini toimuvad Roomas vabavõitluse Euroopa meistrivõistlused. Eesti esindusse kuulub kuus sportlast ning kolm treenerit. Üheks Itaaliasse sõitvaks treeneriks on spordiklubi Tokon peatreener Juri Gribovski, kelle õpilane Sergei Strinža tuli märtsis kaaluklassis -77,1 kg Eesti meistriks ning on saapamaal tegemas oma suurvõistluste debüüti.

“Ettevalmistus kestis kaks kuud ning treenisime kaks korda päevas. Osalesime hiljuti neli päeva väldanud laagris, 3D Treeningus, seejärel käisime Haapsalus lukumaadluse avatud matil. Sparringpartneriteks on olnud sellised Eesti profivõitlejad nagu Pavel Karjukin, Edvin-Erik Kibus, Maikel Astur, Dmitri Ivanov ja Sten Saaremäe. Ettevalmistuse alguses pöörasime tähelepanu jõule, pärast seda läksime üle vastupidavusele ning viimased kaks nädalat töötame kiirusega. Tehnika poole pealt keskendume võrdselt nii löömisele kui ka maadlusele,” rääkis Gribovski portaalile Fightsports24.ee

“Sergei tuli minu juurde möödunud aasta novembris ning oli füüsiliselt väga tugev, kuna oli pikalt tegelenud jõusaali treeningutega. Ta võttis üsna kiirelt kaheksa kilo alla, viisime tema vastupidavuse tänu crossfitile väga heale tasemele. Parandasime K-1 löögitehnikat ning jiu-jitsut. Sergeil on võitlejahing ning talle ei meeldi kaotada! Ta on töörügaja ja annab endast treeningutel alati 100%. Meie osaks jäi vaid kogemuse andmine, mida käisime omandamas naaberriikides. Sergei ei jätnud ühtegi võistlust vahele. Meie eesmärgiks oli võita Eesti meistrivõistlused, kus ta võitis kahte kogenumat võitlejat lõpetustega.”

“Sergei on hästi omandatud löögitehnikad, parandada tuleb veel distantsitunnetust. Õppida on veel paljut ning tööd tuleb teha kõvasti. Paneme ennast proovile kõikides distsipliinides. Võistlussõitudega aitavad meid meie partnerid Megateh, GoGPS, Nord Company ja sõbrad. Käime tihti Lätis Pankrationi võistlustel, mille reeglid on vabavõitlusele sarnased, samuti oleme käinud Leedus, sealsetel MMA meistrivõistlustel. Läti ja Leedu võitlejatel on alati hea ettevalmistus ning nad on universaalsed. Meid võetakse seal alati väga hästi vastu ning ollakse rõõmsad meid nähes. Kui istuda ainult Eestis, siis toimuks sportlaste areng aeglasemalt. On vaja sõita välja ja võidelda uute ja tugevate sportlastega, siis sa arened ja kasvad,” lisas Gribovski.

scroll to top
Inline
Inline