fbpx
Close

Vabavõitluse EM | Kaupo Kokamägi teenis veerandfinaalis raske võidu

Avatar
-Kaupo Kokamägi | Foto: Mardo Männimägi/3D Treening

18.-23. juunini toimuvad Roomas sportliku vabavõitluse Euroopa meistrivõistlused. Eesti koondislastest olid tänasel veerandfinaalide päeval võistlustules kergekaallane Kaupo Kokamägi ja raskekaallane Kimmo Meier.

Kokamäe veerandfinaali vastaseks oli bulgaarlane Deqn Galinov. Kaupo alustas matši kindlalt, viies nii esimeses kui ka teises raundis Galinovi kiirelt maha ning kontrollis teda poolkaitses. Võit näis ainult vormistamise küsimus olevat, kuid siis hakkas juhtuma. Bulgaaria võitleja teadis kolmanda raundi alguses, et on punktidega taga ning asus Kokamäge täie jõuga lööma. Galinovi valitud taktia õigustas ennast, ta tabas Kokamäge mitmel korral haakidega ning oli eestlase nokauteerimisele väga lähedal.

Möödunud EM-i hõbedamees Kokamägi õigustas oma hüüdnime “Jonnipunn” ning ei kukkunud ära ja pidas lõpuni vastu. Eestlane võitis matši kohtunike jagatud otsusega ning liigub edasi homsesse poolfinaali, kus meie mehe vastaseks on Salamat Isbuljev Venemaalt, kes täna võitis soomlast Marko Sarasjärvit. Teises kergekaalu poolfinaalis kohtuvad Antoni Sergado Hispaaniast, kes täna võitis möödunud MM-i võitjat Lee Hammondit ning Walesi esindav Scott Pedersen.

“Meie teada oli vastane rohkem püstivõitleja, seega läksime meie rohkem maadlema. Vastane oli füüsiliselt ka väga tugev ja maasvõitluse käigus tekkisid mõned väsitavad scramble olukorrad. Kolmandas raundis ei ajastanud oma mahaviimisi nii hästi ja ta kaitses need ära ning sain ka üsna tugeva löögiga pihta ning see lõhkus minu enda löömist. Kõik see oli väsitav ning ei suutnud enam mahaviimisi lõpuni maha viia, see õnnestus alles päris raundi lõpus ja sinna see viimane raund läks,” sõnas matši järgselt meditsiinilise kontrolli edukalt läbinud Kokamägi portaalile Fightsports24.ee.

scroll to top
Inline
Inline