fbpx
Close

Vabavõitluse EM | Kaupo Kokamägi võitis Euroopa meistrivõistlustelt pronksmedali

Avatar
-Kaupo Kokamägi ja Kimmo Meier | Foto: Vallo Hannus/3D Treening

18.-23. juunini toimuvad Roomas sportliku vabavõitluse Euroopa meistrivõistlused. Eestlastest jõudsid poolfinaalidesse Kaupo Kokamägi (-70,3 kg) ja Kimmo Meier (-120,2 kg).

Kaupo Kokamägi läks vastamisi Salamat Isbulaeviga Venemaalt. Isbulaev tekitas püstivõitlusega Kaupole probleeme kohe avaraundist saadik. Hea maadlusega venelast ei suutnud Kaupo maha viia ning jäi pidevalt löökiderahe alla. Avaraundis oli Isbulaev lähedal ka Eesti võitleja lõpetamisele, ground and poundiga. Samuti jäi venelane maadlusvahetustes peale ning kontrollis avaraundi täielikult. Teises raundis sai Kokamägi paremini hakkama, kuid venelane tabas kätega mitmel korral. Kaupo oma rünnakut tööle ei saanud ning Isbulaevit maha viia ei õnnestunud.

Kolmandaks raundiks oli eestlase juba eelmistest matšidest paistes parem silm saanud veelgi kannatada ning kulm oli ka katki löödud. Raundi keskpaigas sekkus kohtunik tavalises püstivõitlus vahetuses ning lõpetas matši. Kolmanda raundi tehnilise nokaudiga võit Isbulaevile, venelase võidus kahtlust ei olnud, kohtuniku sekkumine võis tekitada küsimusi, kuid Kaupo oli selleks ajaks ka palju lööke vastu võtnud. Isbualev läheb kergekaalu finaalis vastamisi Antoni Serraga (SPA) – Scott Pedersen (WAL) matši võitjaga.

Kokamägi võitis seega möödunud aasta hõbeda kõrvale teise tiitlivõistluste medali. Eelringis tänu maailma reitingu kohale vaba olnud Kokamägi võitis kaheksandikfinaalis Chai Titlet (FRA) kohtunike ühehäälse otusega ning veerandfinaalis Deqn Galinovit (BUL) kohtunike jagatud otsusega. Novembris on ees ootamas maailmameistrivõistlused Bahreinis, möödunud aasta MM-il jõudis Kokamägi mäletatavasti veerandfinaali.

scroll to top
Inline
Inline