fbpx
Close

Vabavõitluse EM | Ksenija Grabova: EM on kulminatsiooniks ja tagasisideks seni tehtud tööle

Avatar
-Ksenija Grabova | Foto: Mardo Männimägi/3D Treening

18.-23. juunini toimuvad Roomas vabavõitluse Euroopa meistrivõistlused. Eesti koondisesse kuulub kuus sportlast ning kolm treenerit. Ainsa Eesti naisvõistlejana sõidab Itaaliasse Ksenija Grabova (3D Treening), kes asub võistlema naiste kõrskaalus (-52,1 kg).

“Olen erialalt koorijuht. Igapäevaselt tegelen noorte dirigentide õpetamisega Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, lisaks sellele olen seotud ka Rahvusooper Estonia ning Kalamaja segakooriga. Liitusin 3D Treeninguga 2015. aastal. Esimese hooga üritasin teha nii püstivõitlust, maadlust kui ja jiu-jitsut korraga, kõikide aladega alustasin toona nullist. Kaua selleks jõudu aga ei jätkunud ning kuna jiu-jitsus oli treeningpartnerite valik suurem, jäin sellega mõneks ajaks süvenenumalt tegelema. 2017. aasta suvel küsisin luba ühineda Vallo Hannuse edasijõudnute MMA grupiga, soov oligi just võistlema hakata. Olen enda otsusega igati rahul, vabavõitlus on väga huvitav spordiala,” rääkis 32-aastane Tallinnlanna portaalile Fightsports24.ee.

“Keeruline on piiritleda, kust algab EM-iks valmistumine, sest trenni tegemise eesmärgiks on ikkagi enda soorituse lõputu parandamine. Euroopa meistrivõistlused on heaks kulminatsiooniks ja nii öelda tagasisideks seni tehtud tööle. Selle aasta on teinud eriliseks koostöö oma ala parimatega, kes on mind aidanud, kas treenerite rollis või sparringpartneritega. Eraldi tooksin välja Argo Goldbergi, kes oma know-how‘ga on aidanud üldfüüsilise treeninguga ning Siret Saarsalu, kelle abiga olen vahetanud vägagi ‘valutult’ kaaluklassi. Praegu olen varuga kaalus, kõik on olnud hea ning tervislik. Kuna ma olen üsna lühikest kasvu, siis -52,1 kg ongi mu õige kaaluklass,” sõnas märtsis toimunud Eesti meistrivõistlustel -61,2 kilo kaaluvate naiste arvestuses kuldmedali võitnud Grabova.

“Kahjuks treeningpartnerite arv on tõesti väike, aga oleme palju suhelnud teiste klubidega, et rohkem sparring kogemusi just naisvabavõitlejatega saada. Näiteks Pärnus on korralik kamp neidusid olemas, kellega saab sparrida. Ka Tallinnas oleme leidnud klubiväliseid treeningpartnereid,” avaldas esmakordselt tiitlivõistlustele sõitev Grabova, tundes mõningast muret naisvõitlejate nappuse üle. Euroopa mesitrvõistlustel läheb koos eestlannaga naiste kõrskaalus võistlustulle 13 sportlast, Grabova sõnul mingisugust eeltööd vastaste suhtes ta iseseisvalt tegemas ei ole. “Eks see ole igaühe oma valik, mina seda kindlasti ei tee. Eesmärk võistlusteks on nagu igal teisel sportlasel, enda võimete maksimaalne realiseerimine. Ootan võistlusi põnevusega ja ei jõua ära oodata, millal saaks juba puuris oma võimeid proovile panna,” lisas Grabova, kel seni kirjas kolm võitu ning kaks kaotust.

scroll to top
Inline
Inline