fbpx
Close

Vabavõitluse EM | Madis Mäeste: mul on kindel eesmärk kulla järele minna!

Avatar
-Madis Mäeste | Foto: Erakogu

18.-23. juunini toimuvad Roomas vabavõitluse Euroopa meistrivõistlused. Eesti koondisesse kuulub kuus sportlast ning kolm treenerit. Üheks saapamaal võistlustulle minevaks sportlaseks on pärnakas Madis Mäeste, kes asub kõrgeid kohti püüdma kaaluklassis -65,8 kg. 30-aastane spordiklubi MMAces sportlane sõidab tiitlivõistlustele esmakordselt.

“Ettevalmistus on läinud oodatust paremini. Vana vigastuse tõttu ei julgenud esialgu maadelda, kuid see sai välja ravitud. Oleme rohkem keskendunud minu püstivõitluse tehnika parandamisele. Tänaseks on suur töö ära tehtud ja ma tunnen ennast väga hästi. Naljaga pooleks võib öelda, et kui suudad võistlustasemel spordiga tegeledes vigastusi täielikult vältida, siis on midagi valesti. Eks neid muhke ja muljumisi ikka on, aga õnneks on mul väga hea pit crew. Tänu füsioterapeut Gitta Kivilaanele ning massöör Kardo Kõresaarele saan öelda, et olen 100% terve ja võistlusteks valmis. Ma olen tänulik oma treenerile ja treeningpartneritele ning olen valmis neile näitama, et kogu meie rassimine on läinud asja ette. Ma olen oma sportlaskarjääri järgmiseks etapiks valmis,” rääkis Mäeste portaalile Fightsports24.ee

Märtsis kolmanda järjestikuse Eesti meistritiitli võitnud sulgkaallasel jagub kiidusõnu ka koondisekaaslastele. “Kaupot ma tean juba üsna hästi, olen temaga varasemalt koos treeninud sparringpäevadel ja teinud temaga ka sparringmatši. Kaupo tase on minu meelest kõrge ning kindlasti ta pretendeerib medalitele. Sergeiga olen koos treeninud vaid mõnel sparripäeval. Ta on väga jõuline võitleja ning viimasel ajal aktiivselt pildis olnud, kindlasti läheb ka tema medali järele. Teiste koondislastega ma kahjuks niiväga kursis ei ole,” sõnas pärnakas.

“Ma ei ole vastaste kohta midagi uurinud ning ei nimetaks kedagi konkurendiks. Tsiteeriksin siinkohal üht oma lemmikutest, Max Holloway’d: ‘It is what it is‘. Mul on kindel eesmärk kulla järele minna ning minu jaoks ei ole vahet, kes mul puuri teises servas vastas on. Oma taktikat me ilmselt kellegi jaoks muutma ei hakka. Suurem töö on praeguseks juba tehtud. Viimasel nädalal teeme veel lapasid. Hoian kaalu ja pigem võtan võistluseelsetel päevadel natuke rahulikumalt. Eks väike närv on loomulikult sees, kuid tänu eelnevale võistluskogemusele on närveerimist vähem ning puuri minnes kaob see sootuks,” lisas 11-1 recordit , 9 alistusega, omav Mäeste enne tiitlivõistluste debüüti.

scroll to top
Inline
Inline