fbpx
Close

Vabavõitluse EM | Madis Mäeste: Nathan oli eile lihtsalt minust parem

Avatar
-Madis Mäeste ja Nathan Haywood | Foto: Henri Hiiemäe/MMAces

18.-23. juunini toimuvad Roomas sportliku vabavõitluse Euroopa meistrivõistlused. Eestit on saapamaal esindamas kuus sportlast, kellest Kaupo Kokamägi ja Kimmo Meier jõudsid tänastesse veerandfinaalidesse. Pärnu spordiklubi MMAces võitleja Madis Mäeste võistles sulgkaalu turniiril, kus eelringis võitis prantslast Christophe Przywarat, kuid eilses kaheksandikfinaalis pidi tunnistama Nathan Haywoodi (GBR) paremust.

“Tase oli selline nagu ootasime, saime head infot ka enda taseme kohta ja millega peame edaspidi veel vaeva nägema. Prantslase jõulisus eelringi matšis tuli suure üllatusena ja lõi meie gameplani alguses peapeale, ei osanud oodata, et ta kohe peale käte kokkulöömist klintši jookseb. Kohanesime selle olukorraga ja hakkasime siis oma tugevusi vaikselt peale suruma. Sellest piisas võiduks,” kommenteeris Mäeste portaalile Fightsports24.ee.

“Analüüsisime inglast päris põhjalikult, videode järgi saime tema mängust väga hea ülevaate ja sellepärast ei saanud Haywood oma tugevusi minu vastu realiseerida, tema stantsi vahetused ja sealt oblique kick, pöördelt jalalöögid ja high kickid suutsime blokeerida või üldse vältida. Kartsime tema maadlust kohati rohkem, kui prantslase oma, aga peale esimest maadluskontakti tundsin, et saan seal väga hästi hakkama, sellepärast tegin ka mõned meeleheitlikud mahaviimise katsed. Teises raundis sain ta kaela väga hästi kätte, aga ei leidnud kiirelt seda võimalust, et jalad ära siduda, kägistus oli väga sügav, inglane isegi korises juba, aga kahjuks patsutust sealt ei tulnud. Kokkuvõtteks võib öelda, et viimane matš käis seinast seina ja Nathan oli eile lihtsalt minust parem.

Üldine mulje on väga hea. Korraldus on väga professionaalne, võitlejate tasemest saime hea ülevaate, teame oma mängus mida parandama peame ja nüüd saame kodus need asjad ette võtta. Kokkuvõtteks on see väga suur kogemus, mille siit endaga kaasa võtame,” lisas 30-aastane pärnakas.

scroll to top
Inline
Inline