fbpx
Close

Vabavõitluse EM | Ott Tõnissaar: Ksenija kaotus jääb kõige rohkem kripeldama

Avatar
-Ott Tõnissaar ja Kaupo Kokamägi | Foto: Eesti Sportliku Vabavõitluse Liit

18.-23. juunini toimuvad Roomas sportliku vabavõitluse Euroopa meistrivõistlused. Eestit esindas tiitlivõistlustel kuus sportlast, tänastes veerandfinaalides jätkavad Kaupo Kokamägi (-70,3 kg) ja Kimmo Meier (-120,2 kg). Eesti Sportliku Vabavõitluse Liidu juhatuse liige ning spordiklubi Englas treener Ott Tõnissaar hindas kaheksandikfinaalide järel senist turniiri kulgu.

“Kaupo ja Kimmo tegid tugeva pingutuse ja võtsid head võidud. Madiselt ja Sergeilt samuti väga tugev pingutus ja sooritus oma tänasel parimal tasemel, kuid vastased olid sel korral paremad. Ergolt oleks tahtnud viimases raundis näha agressiivsemat survet löökidega, kuid miskipärast see rong käima ei läinud. Ksenija kaotus jääb kõige rohkem kripeldama, sest oma tänast taset ja vormi ta ära ei realiseerinud.

Eks ta ise teab öelda, mis teda seal millisekundiks uinutas, et see käelukk sedasi tuli. Olen ise olnud võrdlemisi sarnases olukorras – pannud vastase kindlalt maha ja siis saanud n-ö. eikusagilt käeluku. Tagantjärgi analüüsides alahindasin vastast ja kaotasin korraks valvsuse kohas kus arvasin end temast korralikult üle olevat. Aga see oli minuga nii – Ksenijal kindlasti omad põhjused. Sergei areng on väga hea olnud. Eilne vastane lihtsalt ei sobinud stiililiselt talle üldse – st. eilse vastase trumbid olid need, mis Strinža kõige nõrgemad kohad 1:1. Eelringi vastane lasi tal end natuke vabamalt tunda ja oma trumpe välja mängida,” rääkis Tõnissaar portaalile Fightsports24.ee

“Juuniorides vaatasin oma klubi poiste kaalusid rohkem: -65,8 (Arna), -70,3 (Mägi, Ojaveer, Kurm). Sten Mägi pidi sel aastal sõitma, aga tervis vedas natuke alt. Ojaveer on veel tibake toores, aga Arna ja Kurm järgmisel aastal eeldusel, et nüüd aasta tuleb stabiilselt kvaliteetset trenni – miks mitte. Messek MMAcesist on sama kaal, mis Arna, seega samuti kandidaat EM-ile minekuks. Kivimägi kaalu (-61,2 kg) ei vaadanud. Aga kuna tegelikult on kõik juuniorid ikka veel väikese staažiga ning elu võib veel tuua asju ette, siis ma seda ennustuslaulu pigem ei hakkaks laulma. Las liiguvad rahulikult oma tempos oma klubide juures ja kui aeg on küps, küll siis minek,” sõnas Tõnissaar kommentaaris Eesti vabavõitluse järelkasvu kohta.

scroll to top
Inline
Inline