fbpx
Close

Vabavõitluse EM | Sergei Strinža: novembris on MM, sealt tahaks medalikohta

Avatar
-Sergei Stinža ja Jevgeni Morozov | Foto: Juri Gribovski/Tokon

18.-23. juunini toimuvad Roomas sportliku vabavõitluse Euroopa meistrivõistlused. Kergekeskkaalus (-77,1 kg) esindas Eestit spordiklubi Tokon võitleja Sergei Strinža. Eelringis võitis Strinža portugaallast Miguel Botast, kaheksandikfinaalis tuli alla vanduda venelasele Jevgeni Morozovile.

“Kaheksandikfinaaliks oli ärevus suurem, kui esimeseks matšiks, aga vahetult enne puuri astumist suutsin ennast kokku võtta ja võitluseks olin juba enesekindlalt häälestunud. Morozovi tugevateks külgedeks oli maadlus ja mahaviimised. Ta liikus hästi jalgadesse ja oli tugevalt mountis. Olin püstivõitluses tugevam ja tundsin, et suudan teda tabada ja liikuda. Puur oli väike, väiksem, kui esimeses matšis. See veidi ahistas ja piiras minu võimalust liikuda. Vastasele see sobis rohkem,” sõnas Strinža peale EM debüüti.

“Kui jõuame Eestisse, siis tahaks puhata veidi ja seejärel alustame uue hooga treenimist. Novembris on maailmameistrivõistlused ja sealt tahaks medalikohta. Olin praegu 100% valmis võistlusteks, võib öelda, et isegi 200%. Ma tundsin, et seitse kuud treeninguid viisid mind väga heasse vormi. Loomulikult aitäh treener Juri Gribovskile, kes elas mulle kaasa ja toetas. Ta oli mu kõrval ning aitas nii materiaalselt kui ka emotsionaalselt. Suur aitäh ka minu toetajatele, kes on võtnud vaevaks toetada Eesti sporti, vabavõitlust ning ka mind otseselt, aitäh,” lisas 23-aastane Strinža.

scroll to top
Inline
Inline