fbpx
Close

Vabavõitluse EM | Sergei Strinža: olen elu parimas vormis, tunnen ennast väga hästi!

Avatar
-Sergei Strinža | Foto: Tokon

18.-23. juunini toimuvad Roomas vabavõitluse Euroopa meistrivõistlused. Eesti delegatsiooni kuulub kuus sportlast ning kolm treenerit. Üheks puuri minevaks sportlaseks on kergekeskkaalus (-77,1 kg) võistlev Sergei Strinža. Tallinna spordiklubi Tokon esindav võitleja sõidab tiitlivõistlustele esmakordselt.

“Ettevalmistus EM-iks oli raske, loomulikult olen kogu aeg treeninud, kuid põhjalikumalt hakkasime Juriga treenima kaks kuud tagasi. Alustasime jõutreeningutega, see ei olnud minu jaoks probleem, kuna enne vabavõitlusega alustamist käisin pikalt jõusaalis. Pärast jõutreeninguid hakkasime palju jooksma, siis tulid väikesed probleemid iseendaga. Keha ei tahtnud joosta, pidin endaga rohkem võitlema, et distantsid läbitud ning trenn tehtud saaks. Praegu võtavad trennid kaks tundi minu päevast, treenin kaks korda päevas, tund hommikul ja tund õhtul. Selline variant meeldib mulle väga, sest tunnised trennid ei väsita ning pakuvad rõõmu,” sõnas 23-aastane Strinža portaalile Fightsports24.ee

“Võin öelda, et praeguseks momendiks olen elu parimas vormis, tunnen ennast väga hästi ning olen võistlusteks valmis. Muidugi seda jõudu, mis ma praegu tunnen ei oleks minu sees ilma treeningkaaslaste toetuseta. Pean silmas kõiki, kes mind trennides aitasid. Kõige rohkem usku ja jõudu andis mulle treener Juri Gribovski. Ma ei tea kuidas see toimus, aga nägin iga trenniga, kuidas ma arenen. Kahjuks hakkasid Juril väikesed traumad tekkima, kuid olen talle öelnud, et ‘sa annad mulle praegu kogu oma energia, mille eest olen väga tänulik,’ luban, et pärast võistlusi kompenseerin selle talle.

Olen tihti kuulnud sellist väljendit nagu ‘peamine ei ole võit, vaid osavõtt’. Arvan, et vabavõitluses see ei ole aktuaalne, sest kui sa ei võida, siis võidetakse hoopis sind. Vaadates tagasi, siis ma näen, kuidas ma olen hakanud paremini võitlusdistantsi tunnetama ning paremini liikuma, aga kõige rohkem olen arenenud selles, kuidas iseendast võitu saada, minu jaoks on see kõige tähtsam. Praegu on raske öelda, mis veel parandamist vajaks, peale EM-i olen selles osas kindlasti targem. Kui vaadata Euroopa meistrivõistlusi, siis tuleb väike kahtlus hinge ja tekivad mõtted, kuidas üldse on võimalik võita, aga me ei söö ju tervet torti ka korraga, ikka tükk haaval. Võistlustel on samamoodi, tuleb võtta üks lahing korraga,” lisas märtsis toimunud Eesti meistrivõistlustel kergekeskkaalus kuldmedali võitnud Strinža.

scroll to top
Inline
Inline