fbpx
Close

Vabavõitluse EM | Vallo Hannus: koondislastel tuleb võtta üks matš korraga, selline mõtteviis peab olema kõigil

Avatar

 

-Vallo Hannus (keskel) | Foto: Mardo Männimägi/3D Treening

Tänavused vabavõitluse Euroopa meistrivõistlused toimuvad 18.-23. juunini Roomas. Eesti koondisesse kuulub kuus sportlast ning kolm treenerit. Üheks Itaaliasse sõitvaks treeneriks on spordiklubi 3D Treening MMA osakonna pealik Vallo Hannus.

“Ettevalmistus EM-iks on kulgenud töiselt. Sportlaste üldine tehniline ja füüsiline ettevalmistus käib pidevalt, tiitlivõistlustest hoolimata. Euroopa meistrivõistlustega seoses muutuvad aktuaalseks kaalus olemine ning vormi ajastamine. Eks nende viimastega ongi palju tegemist olnud. Ksenija Grabovaga vahetasime EM-iks kaaluklassi, mis ei ole lihtne tegevus, kui tahad samal ajal sportlasena areneda ja parimas vormis olla. Tasemel toitumisspetsialisti abi ei saa selles protsessis kuidagi alahinnata. Rumalalt kaalu langetades on kerge ajada keha suurde stressi või mõne olulise vitamiini või mineraali vaegus tekitada,” rääkis Hannus portaalile Fightsports24.ee

“Kuuest sportlasest viis on tiitlivõistluste debütandid, midagi esimest korda tehes saad alles peale sooritust lõpuni öelda, mis oli paigas ja mis ei olnud. Vabavõitlus ei ole spordiala, kus keegi oleks minema valmis tiitlivõistlustele nalja tegema. Olen Ksenija, Ergo (Reinvald) ja Kaupo (Kokamägi) tegemistega lähemalt kursis ning EM-iks oleme valmistunud ikkagi rangete plaanide järgi. Kõik koondislased lähevad euroopakatele ühte matši korraga võitma ning selline mõtteviis peab olema kõigil. Siin ei saa ka kogenud Kaupo Kokamägi endale teist lähenemist lubada – matš haaval kulla poole.”

“Kuna neid muutujaid ja võimalike sportlasi on liiga palju, siis tegelikult keskenduvad amatöörid ikkagi peamiselt enda tugevustele ja heale sooritusele. Vähemalt ettevalmistusperioodil on nii. Vastased ja konkreetse matši taktika vaatame üle siis, kui loosimised on tehtud ja vastane teada. Pidevalt tiitlivõistlusi jälgides on üldpilt loomulikult kõigile teada, mis EM-il eesootamas on. Kui rääkida soosikutest, siis selge on see, et varasemad tiitlivõistluste medalistid on kindlasti tugevad vastased. Amatööride sportlik vabavõitlus sellisel kujul on aga niivõrd noor, et sisuliselt lüüakse igal võistlusel need kaardid segamini. Eilsed medalistid on tihtilugu pakkinud kohvrid pärast esimest ringi.”

“Võistlused on laias laastus nädala pärast ning sportlikus mõttes enam suure mahuga treeninguid ei tee. Sportlased lähevad rohkem sinna 3×3 formaati sisse ning teeme lühemaid trenne. Teravuse tõusuks on vajalik sinna vahele ka korralikult puhata. Euroopa meistrivõistlused on oma olemuselt nädala pikkune turniir, kus iga päev tuleb matš teha. Meistriks ei saa võitleja, kes esimeses ringis kõige suuremat ülekaalu näitab. Võitjaks tuleb see, kes on finaaliks kõige paremini taastunud ja seal oma parima soorituse teeb. Seega eelnev puhkamine suurest treeningmahust on väga oluline,” lisas Eesti sportliku vabavõitluse liidu juhatusse kuuluv Hannus.

scroll to top
Inline
Inline