fbpx
Close

Vabavõitluse EM | Vallo Hannus: matši võit tiitlivõistluste debüüdil on tugev saavutus

Avatar
-Vallo Hannus | Foto: MMA Raju

18.-23. juunini toimuvad Roomas sportliku vabavõitluse Euroopa meistrivõistlused. Eesti koondist on esindamas kuus sportlast, kellest täna toimuvatesse veerandfinaalidesse jõudsid kaks, kergekaallane Kaupo Kokamägi (-70,3 kg) ja raskekaallane Kimmo Meier (-120,2 kg). Üheks kolmest treenerist, kes meie sportlasi saapamaal toetab on 3D Treeningu MMA peatreener Vallo Hannus.

“Kaupoga läksime ikka tema tugevusi rakendama ja see viis ka võidule. Prantslase maha maadlemine raskust ei valmistanud. Üsna alguses sai selgeks, et vastane on maas alt päris ohtlik ja võtsime veidi konservatiivsema lähenemise ning alistust nii kõvasti taga ei ajanud. Turvaline võit oli olulisem. Vaatasime Kimmoga mõlemad Tom Fieldi matše ja saime aru, et oluline on lasta agressiivse algusega mehel ennast esimeses raundis tühjaks töötada ja kahes järgmises võit noppida. Nii ka läks, Kimmo oli kahes viimases raundis tunduvalt väsinud inglasest üle,” sõnas Hannus oma kaheksandikfinaalide järgses kommentaaris portaalile Fightsports24.ee.

“Ksenija tegi oma matšis vea ja vastane karistas selle ära. Selline see võitlussport juba kord on. Ksenijal ei olnud mitte midagi puudu füüsiliselt, tehniliselt ega taktikaliselt, et see matš võita. Vabavõitlus on aga vigade suhtes sageli armutu. Samas mina isiklikult treenerina ei oodanud mitte üheltki EM-i debütandilt kindlat matšivõitu. Ma tean, mis on Ksenijal sees ja et seda on EM-il medalite eest võitlemiseks piiavalt, aga tuleb veel natuke kogemusi hankida enne kui neid oskusi täielikult realiseerida saab. Kaupo kaotas oma EMi debüütmatši kolm aastat tagasi sarnase veaga, täna on ta Euroopa hõbemedali omanik.

Madis ja Sergei täitsid debüüdi kohta oma eesmärgi minu silmis 100%. Matši võit oma esimesel EM-il on tugev saavutus. Ka täna (eile – toim.) peeti tõsised lahingud, aga vastased suutsid sellel korral rohkem. Kui Sergei areng jätkub endise hooga, siis võime järgmisel EM-il oodata juba rohkemat. Ma loodan, et ka Madis pole oma viimast sõna öelnud. Ergo kaotas napi jagatud otsusega “Küprose Kaupo Kokamägile”, kes vaatamata Ergo vahepeal tabanud tugevatest löökidest, võitles täiesti kompromissitult seinamaadluses kõik kolm raundi. See tõi ka võidu. Ergo rakendas oma võimeid minu hinnangul maksimumile väga lähedal ja see on ju ainult kordaminek,” lisas Eesti Sportliku Vabavõitluse Liidu juhatusse kuuluv Hannus.

scroll to top
Inline
Inline