fbpx
Close

Valentina Shevchenko: kui sa ei valmistu ise vastast nokauti lööma, lüüakse hoopis sind!

Avatar
-Valentina Shevcheno pärast nokauti Jessica Eye vastu | Foto: AFP/Scanpix

Pühapäeva hommikul toimus USA-s, Chicagos UFC 238. Suure vabavõitlusürituse ühkeima nokaudi sai kirja valitsev naiste kärbeskaalu meister Valentina Shevchenko, kui nokauteeris teise raundi alguses vasaku high kickiga Jessica Eye. Ameeriklannal kulus toibumiseks koguni kolm minutit. 31-aastasele Kõrgõstani võitleja jaoks oli tegemist esimese tiitli kaitsmisega. Meistriks tuli Shevchenko möödunud aasta detsembris, kui võitis kohtunike ühehäälse otusega Joanna Jędrzejczyki.

“Valmistusin matšiks väga hästi ning tegin puuris mida ma tahtsin, olen väga õnnelik, et suutsin fighti selliselt lõpetada. Puhkan nüüd nädalakese ja siis hakkan jälle treenima, kolme-nelja kuu pärast võiksin uuesti võistelda. Ma küll ei näinud Katlyn Chookagiani matši, kuid kui ta peaks olema rankingu järgi järgmine väljakutsuja mu tiitlile, siis miks mitte?” Sõnas Shevchenko ürituse järgsel pressikonverentsil.

“Esiteks, see on sport. See on MMA, kui sa ei valmistu ise vastast nokauti lööma, siis hoopis sind lüüakse nokauti! Loomulikult keegi ei taha niivisi ära kukkuda, sellepärast me treenimegi väga tugevalt, et ise võidukad olla. Oleks lahe koos Antoninaga (Antonina Shevchenko on Valentina vanem õde – toim.) koos ühel kaardil võidelda, sest me alati treenime koos. Kuid kuna tal oli kaks kuud tagasi matš ja minul praegu, siis oleks ilmselt raske leida sobivat võistlust, kus me koos saaksime osaleda.”

“Minu tulemused viimasel ajal on paremad, sest saan võidelda oma naturaalses kaalus. Keeruline on matši teha vastasega, kui ta on suurem ja raskem, kui mina. Tuleb kalkuleerida kõike, hoida sobivat distantsi ning kasutada jõudu õigeaegselt. Ei saa lahtiselt peale lennata kellegi vastu, kes on suurem ja tugevam, tuleb mängida targalt. Mitte kunagi ei ole võistlus lihtsalt “tavaline matš”, alati on närv sees, mõni näitab seda välja, mõni suudab selle panna enda kasuks tööle. Eeldasin väga rasket matši, sest Jessica oli esimesel väljakutsuja kohal, lisas varasemalt kukk-kaalus võistelnud ning ka tiitlimatšis osalenud Shevchenko.

Video matši lõpetanud jalalöögist:

scroll to top
Inline
Inline