fbpx
Close

Vallo Hannus: EMV sportlik tase on võrdsustunud, enam ei lööda kedagi kümne sekundiga nokauti

Avatar
EMV korraldustiim | Foto: Mardo Männimägi

10. märtsil selgusid Tallinnas, 3D Treening spordisaalis Eesti meistrid sportlikus vabavõitluses. Võistlusi korraldanud meeskonna pani kokku spordiklubi 3D Treening. Korraldustiimi juhtis 3D Treeningu MMA treener Vallo Hannus. Fightsports24.ee uuris pärast võistlusi, kuidas sujus korraldus ning millise hinnagu annab ta oma klubi sportlastele.

Võib vist õnne soovida eduka korralduse eest?

Jah, korraldamine läks selles mõttes edukalt. Esimest korda meie klubi saalis, esimest korda puuriga, panime ka tribüüni üles. Matšid suudan kokku võtta kunagi hiljem, siis kui ma need üle olen vaadanud, kuigi tundus, et oli päris meelelahutuslikud matšid.

Millised olid põhierinevused 3D Treening saalis korraldatud EMV-l võrreldes Tartus korraldatud võistlustega?

Esiteks poksiring ei ole sportliku vabavõitluse areen. Sportlase ohutus on paremini tagatud, puuris ei ole seda ohtu, et keegi kukub puurist välja. Maadlemine poksiringis on mingil määral sportlastele ohtlik, võib lihtsalt ringist välja kukkuda. Meelelahutuslik aspekt paraneb ka, kohtunik ei pea sekkuma ja matše kogu aeg kinni pidama, puuris saab võitlus toimuda järjepidevalt. Igal aastal Eesti meistrivõistlused kasvavad, esimest korda algas meil registreerunud sportlaste arv neljaga – 40.

Milline on esmamulje 3D Treeningu sportlaste esitustest?

Esiteks meil loosidega eriti ei vedanud. Rasmus Tali võistles loosi tahtel veerandfinaalis ühe Tokoni klubi sportlase vastu (Vjatšeslav Aktšurin – toim.). Sportlikus plaanis on seal suur vahe, kas sa teed ühe MMA matši päevas või kaks. Tali poolfinaalis kaotas täpselt samale vastasele, täpselt sama alistusega. Polegi mitte midagi öelda, Sten Mägi lihtsalt teeb seda alistust väga hästi. Ott Tõnissaar on tema treener ja nad on seda trennis lihvinud, kui tekib moment, siis ta paneb selle anakonda kägistuse klõpsti kinni. Me teadsime, et ta on selles hea, aga see olukord tekkis sellise scramble käigus ja polnud enam midagi teha. Kuni sinna maani oli Rasmuse matš üks parimaid poksiesitusi, mis ma temalt näinud olen. Ta oli rahulik, ootas, lõi oma kohad ära. Eks tuleb kolmandat korda veel proovida.

Vallo Hannus ja Mario Kallas | Foto: Mardo Männimägi

Mario Kallas sai esimese ringi vastaseks minu hinnangul selle kaaluklassi kõige tugevama vastase (Martin Timberg, MMAces) ning kaotas tehnilise nokaudiga. Mina oleksin oodanud ühte finaalikohta veel. Genrich Mai mängis oma võidu maha, tal läks väga hästi selles matšis (poolfinaalis Sergei Strinža vastu – toim.). Kuid edu uinutas sportlast ja ta unustas oma käe ripakile ning kaotas sirge käelukuga. Tol hetkel oli tunne, et me peame selle matši võitma. Aga selliseid pettumusi tuleb ette kõikidele klubidele.

Meie klubis on selline huvitav fenomen, et keskkaalus on palju sportlasi (keskkaalu finaalis võistlesid kaks 3D Treeningu sportlast, Jaagup Talts ja Ergo Reinvald, viimane võitis kohtunike ühehäälse otsusega – toim.) . Palju õnne Pärnu MMAcesile, kes tänavu klubide karika võitis. Neil on väga hea sportlaste jaotus, pärnakatel on igas kaalus sportlaseid. Meil on võistlussportlasi kõige enim keskkaalus ja meistriks saab tulla neist ainult üks. Kergekeskkaal ja keskkaal, seal on meie põhilised sportlased. MMAcesil on väikestest kaaludest kuni suurteni välja sportlaseid võtta. Pärnus on väga head sportlased, aga klubide karika võidus mängib rolli ka kaaluklasside jaotus.

Kes teiste klubide võistlejatest silma jäid?

Nii palju, kui ma korralduse ja sportlaste matšideks ette valmistamise kõrvalt teisi jälgida jõudsin, siis head meelt teeb see, et raskekaalus oli neli võistlejat. Poolraskekaalu finaal oli võrdne ja meelelahutuslik. Ma küll kergemate kaalude matše väga ei näinud, aga positiivne oli see, et selliseid ülesõitmisi väga ei olnud. Kus kellegi tase teisest mäekõrguselt üle oleks olnud, kui Kaupo Kokamägi välja jätta, tema on omaette tase. Sportlik tase on võrdsustunud, tehakse mitu raundi ja ei ole selliseid asju, kus üks tuleb lööb teise kümne sekundiga nokauti.

Vaata Eesti meistrivõistluste matše SIIT.

scroll to top
Inline
Inline