fbpx
Close

Varasem tippkergekaallane on pärast kolme aastast pausi tegemas tagasitulekut

Avatar
-Nate Diaz ja Conor McGregor | Foto: AFP/Scanpix

Eesti aja järgi 18. augusti varahommikul toimub USA-s, Anaheimis UFC 241. Juhtiv vabavõitlussari on ürituse tarbeks kokku panemas võimast fightcardi. Ürituse peamatšis lähevad raskekaalu tiitli nimel vastamisi valitsev meister Daniel Cormier (USA, 22-1-1) ning võitleja, kellelt “DC” tiitlivöö võttis, Stipe Miocic (USA, 18-3). Kõige hilisem täiendus võitluskaardile on fännide lemmiku Nate Diaze (USA, 19-11) ning varasema kergekaalu meistri Anthony “Showtime” Pettise (USA, 22-8) vastasseis.

Varasem kergekaalu tiitlipretendet ja kahel korral Conor McGregoriga puuris käinud Diaze tagasitulek saab tõenäoliselt kinnitust alles siis, kui mees puuri päriselt sisse astub. Aastaid UFC tasustamispoliitikat häälekalt kritiseerinud Diaz on oma ausa suhtumise ja väljaütlemistega fännide poolt palavalt armastatud võitleja. Viimati 2016. aasta augustis McGregorile kohtunike enamuse otsusega kaotanud Diaz oli comebacki tegemas juba eelmise aasta novembris. Toona pidi 34-aastane ameeriklane kohtuma praeguse kergekaalu vahetiitli omaniku Dustin Poirieriga. Poirier loobus aga vigastusele viidates matšist ning kohtumine jäi ära.

Diaze ning Pettise matš leiab aset kergekeskkaalus, kuigi mõlemad mehed on enamuse oma karjäärist veetnud kaaluklass allpool. 2013. aasta augustist 2015. aasta märtsini kergekaalu tiitlit enda valduses hoidnud Pettis on pärast vöö kaotust proovinud võistleda ka sulgkaalus, avantüür jäi aga lühikeseks ning tänavu märtsis tegi 32-aastane Pettis debüüdi kergekeskkaalus. Pauguga kaalukategooria ukse lahti löönud Pettis nokauteeris varasema tiitlipretendendi Sthepen “Wonderboy” Thompsoni teises raundis superman punchiga. Edeva võitlusstiili poolest tundud Pettise ning väsimatu Diaze lahing tõotab pakkuda fännidele toimumise korral suure elamuse, või ära jäämise korral suure pettumuse. Külmaks ei tohiks vastasseis tõsiseid UFC fänne kindlasti jätta.

Vaata videost Pettisele tuntuimat “Showtime” lööki:

scroll to top
Inline
Inline