fbpx
Close

VIDEOD | Eesti poksikoondis osales Peterburis toimunud rahvusvahelisel turniiril

Avatar
-Ainar Karlson (sinises) | Foto: Aleksandr Abrosimov

7.-11. maini toimus Venemaal, Peterburis rahvusvaheline poksiturniir kohaliku kuberneri karikale. Võistlustest võttis osa ka Eesti poksikoondis. Kahjuks ühtegi võitu meie meestel võtta ei õnnestunud, avaringi kaotustega pidid leppima kõik viis ringis käinud sportlast. Kokku osales poksiturniiril 124 sportlast, 19-st riigist.

Kõige lähemal võidule oli turniiri esimesel võistluspäeval poksinud Pavel Kamanin (-69 kg), eestlase vastaseks oli venelane Andrei Kirišenko. Kohtunike jagatud otsusega 3:2 võttis võidu vene poksija. Teise eestlasena käis avapäeval ringis Valeri Tšernoglaski (-60 kg). Loos meie mehele ei halastanud, vastamisi tuli minna Rio ja Londoni olümpia pronksimehe ning kolmekordse maailmameistri Lazaro Alvareziga. Kuubalane tabast Tšernoglaskit tugevalt kehasse ning kohtunik lõpetas matši 4 sekundit enne avaraundi lõppu.

Turniiri avapäeva täiespikkuses (Tšernoglaski – Alvarez alates 1.20.10, Kamanin – Kirišenko alates 4.15.00):

Teisel võistluspäeval käis ringis Eesti üks tuntumaid poksijaid Ainar Karlson (-91 kg). Eestlane pidi tunnistama Armeenia poksija Henrik Sargsyani 5:0 paremust. “Hinnates matši kulgu võib allajäämise põhjuseks pidada passiivsust. Kuna Ainari füüsiline vorm ei ole hetkel kõige parem, siis sportlase poolt valitud taktika oli õigustatud. Löökide tabavust hindaks võrdseks. Võib öelda, et Ainar poksis hetkel vastavalt oma tasemele arukalt ja targalt, tegemata lihtsaid vigu ning eksimusi. Kuna see turniir oli viimane suurem võistlus enne Euroopa mänge, mis toimuvad pooleteist kuu pärast Minskis, on Ainaril aega füüsilist vormi parandada, et olla ringis aktiivsem ning agressiivsem. Arvestades Ainari kogemusi, siis võiks Euroopa mängudelt hea tulemus tulla, kui ettevalmistus sujub plaanipäraselt,” kommenteeris koondise koordinaator Artur Sinilill Karlsoni hetkeseisu ning esitust Peterburis.

Teine võistluspäev täiespikkuses (Karlsoni matš alates 7.25.50):

Kolmandal võistluspäeval käisid eestlastest ringis Kirill Serikov (-52 kg), kes pidi tunnistama venelase Elbru Soltukhanovi 5:0 paremust. Stiven Aas (-81 kg) kaotas kohtunike jagatud otsusega 1:4 venelasele Murad Rabadanovile.

Peterburi kuberneri karika turiini kolmas võistluspäev täiespikkuses (Serikov – Soltukhanov alates 23.00, Aas – Rabadanov alates 5.25.25):

scroll to top
Inline
Inline