fbpx
Close

Videod | UFC Fight Night 149 toob Venemaale kokku Ida-Euroopa eliidi

Avatar
-Alistair Overeem | Foto: AP/Scanpix

20. aprillil toimuv UFC Fight Night 149 toob Venemaale, Peterburi kokku mitmeid Ida-Euroopa võitlejaid. Peamatšis lähevad vastamisi varasem kickpoksistaar ja Strikeforce’i raskekaalu meister Alistair Overeem (44-17) ning juba 23 aastat profivõitleja leiba maitsnud venelane Aleksei Oleinik (57-11). Venemaa suuruselt teises linnas toimuva ürituse algses peamatšis pidi Overeem kohtuma teise venelase, Aleksander Volkoviga, kes on teiste seas varem mõõtu võtnud ka eesltase Denis Smoldareviga. Volkovi haigestumise tõttu sai võimaluse main eventil võistlemiseks 41-aastane Olenik.

Juba 1996. aastal profidebüüdi teinud Oleinik on tõestanud, et ka kõrges vanuses on võimalik vabavõitluses teha tugevaid tulemusi. Viis aastat UFC palgal olnud Oleinik on kaheksast tippliigas toimunud matšist võitnud kuus ning teeninud ka 4 boonust silmapaistvate esituste eest. Viimased kaks matši, Junior Albini ja Mark Hunti vastu, on Olenik suutnud lõpetada esimese raundi alistustega (Ezekiel-kägistus ja tagant-kägistus). Sarnaselt Oleinikule juba üheksakümnendate lõpust profina võistleval Overeemil on varasemaid tiitleid ja nimekaid vastaseid olnud rohkem, kui üles jõuab lugeda. 38-aastasel hollandlasel on puudu ainult see kõige kirkam – UFC raskekaalu tiitlivöö. 2016 aasta septembris toimunud üritusel UFC 203 oli hollandlasel võimalus, kuid toona tiitlit kaitsnud Stipe Miocic suutis Overeemi avaraundis nokauteerida. Viimati võistles legendaarne hollandlane möödunud aasta novmebris, kui nokauteeris Pekingis toimunud üritusel venelase Sergei Pavlovitši esimeses raundis.

Vaata videot Oleiniku parimatest sooritustest

Ürituse teises peamatšis lähevad vastamisi Dagestani võitleja Islam Makhašev (16-1) ja UFC debüüti tegev Arman Tsarukyan (13-1). Sarnaselt oma treeningpartnerile Khabib Numragomedovile esindab 27-aastane Makhašev AKA’d ja Dagestani tiimi Eagles MMA. Kohtumine Tsarukyaniga on Laki rahvusest Makhaševile seitsmendaks maailma vabavõitluse esiliigas, seni on Venemaad esindava võitleja UFC kontos viis võitu ja üks kaotus. 22-aastane Tsarukyan on seni võistlenud väiksemates liigades, peamiselt Venemaal.

Vaata Makhaševi nokauti Gleison Tibau üle

Peterburis toimuv võitlusõhtu saab alguse Eesti aja järgi laupäeva õhtul kell 17.00, main card algab kell 20.00. Vaata teisi UFC Fight Night 149 võitluspaare SIIT.

scroll to top
Inline
Inline