fbpx
Close

Viiekordne Eesti meister Kaupo Kokamägi: mul ei ole hetkel plaani profiks minna

Avatar
Kaupo Kokamägi | Foto: Mardo Männimägi

10. märtsil toimusid Tallinnas, 3D Treeningu saalis Eesti meistrivõistlused sportlikus vabavõitluses. Kergekaalus (kuni 70,3 kg – toim.) võitis oma viienda järjestikuse Eesti meistritiitli 2018. aasta EM-i hõbe Kaupo Kokamägi (Englas, Tartu).  Poolfinaalis võitis Kokamägi Aleksander Ganinit (Tokon, Tallinn) esimese raundi tehnilise nokaudiga. Finaalis alistas Kokamägi klubikaaslase Sten-Martin Mägi esimese raundi sirge käelukuga. 

Eesti meistrivõistluste finaalmatš oli Kokamäele karjääris juba 29. amatöörmatšiks. Seni on 28-aastase sportlase arvel 23 võitu, 5 kaotust ning üks viik. Fightsports24.ee uuris Eesti edukaimalt amatöörvõitlejalt millise tundega ta viienda meistritiitli vastu võttis.

Kaupo, kuidas tunne on pärast viienda meistritiitli võitmist?

“Mõnus tunne on. Sten Mägi on tubli poiss, sai mulle pihta paari löögiga ja pean (kulmu – toim.) õmblema minema. 

Kuidas oma klubikaaslase vastu võistleda oli?

Sten (Mägi – toim.) on noor poiss ja ise olen talle trenni andnud, kui ta tuli. Matšis lülitab selle, et me ühest klubist oleme välja ja eks mõlemad tahtsime ikka võita, sellepärast mingit viha omavahel ei ole.

Kaupo Kokamägi vs Sten-Martin Mägi | Foto: Mardo Männimägi

Kuidas eestikateks valmistumine välja nägi?

Eesti meistrivõistlusteks valmistumine oli selline tavapärane, vormitippu praegu taga ei ajanud. Pigem käib valmistumine Euroopa meistrivõistlusteks, mis toimuvad juunis. (IMMAF-i Euroopa meistrivõistlused toimuvad 16.-22. juunil Roomas – toim.)

Kuidas treeningutega jätkad?

Puhkan natuke ja kontaktiga mõnda aega ei tee trenni, eks näis, mis arstid ütlevad. Nüüd mõned nädalad treenin kergemalt. Enne eestikaid läksin liiale trenniga, nüüd teen mõne nädala kergemalt ja siis euroopakateks valmistudes hakkame jälle kõvemini laduma. Muidu treenin Englases koos Alari, Steni (profivõitlejad Alar Hutrov ja Sten Saaremäe – toim.) ja oma noorte poistega. Nii üle nädala proovin käia Tallinnas ja mõnikord ka Pärnus, et erinevaid treeningpartnereid oleks.

Kas Sul koos profivõitlejatega treenides omal ei mõtet tekkinud, et võiks ka profiks hakata? Sten Saaremäe teeb omale Soomes juba nime.

Äge on vaadata, kuidas nemad jõuavad edasi. Mul omal ei ole kunagi sellist suurt plaani profiks minna olnud, olen alati samm-sammult võtnud. Praegugi mõtlen Euroopa ja maailmameistrivõistluste peale. Kui kunagi peaks tekkima tahtmine profiks minna, siis suurvõistluste tulemustega ongi lihtsam lepinguid saada. Seega võimalus on olemas, aga praegu seda plaani ei ole.

Kas oled saanud ka pakkumisi mõnele profiüritusele võistlema minna? 

Profipakkumisi otseselt ei ole, aga profiüritusel amatöörmatši on juba pakutud, nime olen omale juba natukene teinud. Soomes samamoodi olen võistlenud õhtustel üritustel.

Mille taha Eestis profiüritusel võistlemine on seni jäänud?

Eestis lihtsalt on vähem üritusi ja Eestis reeglina ei olegi amatöörmatše õhtustel üritustel. See on tore erand, kui võetakse amatöörmatš õhtuse ürituse kavva ja seegi näitab juba midagi.

scroll to top
Inline
Inline